Mete Yarar'dan çok çarpıcı El-Bab ve İran iddiası

Yarar, katıldığı canlı yayın programında çok çarpıcı El-Bab ve Halep'te Türkiye'ye karşı bir tuzak kurulduğunu ileri sürdü.

Mete Yarar'dan çok çarpıcı El-Bab ve İran iddiası

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Suriye'deki Beşar Esed rejiminin Halep'teki komutan kademesinin neredeyse tamamının İranlılardan oluştuğunu iddia etti. Yarar, ayrıca, "Türkiye, birliklerini vuranları bir kenara yazdı. Türkiye'nin azmi El Bab üzerinden kırılmaya çalışılıyor." dedi.

HEPSİ İRANLI

Mete Yarar, TVNET canlı yayınında Suriye'de devam Fırat Kalkanı Operasyonu ve bölgeyle ilgili önemli açıklamalar yaparken çok çarpıcı İran iddiasında bulundu. Yarar, 'Türkiye bir kurtuluş savaşı mücadelesi veriyor. El Bab operasyonu milli bir operasyondur, bir sürü güçle savaşıyoruz. Bunlar güçlerin arasında yurt dışından getirilen danışmanlar ve paralı askerler var. Halep'teki komuta kademesi neredeyse tamamen İranlılardan oluşuyor. Bölge, Afganistan'daki gibi birkaç faaliyetin iç içe geçtiği bir yer. Suriye'de yaklaşık 100 ülkeden gelen teröristler var.

TÜRKİYE'NİN AZMİ KIRILMAYA ÇALIŞILIYOR

Türkiye, birliklerini vuranları bir kenara yazdı. Türkiye'nin azmi El Bab üzerinden kırılmaya çalışılıyor. Suriye'de kan dökülmeden önce, durumlar bu seviyeye gelmesin diye en çok uğraşan ülke Türkiye'ydi. El Bab operasyonunun başarılı olabilmesi için daha farklı bir strateji izlemeliyiz. Türkiye, Türkmenlere karşı yapılacak saldırıyı engelleyeceğini taahhüt etti' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor