Karaciğerinde o sorun olanlar için çok zararlı!

Son Dakika Sağlık Haberleri

Karaciğerinde o sorun olanlar için çok zararlı!

Doğal gıdalar cinsel sorun yaşayanların yüzünü güldürüyor. Kayalık ve kurak yerlerde yetişen, kokulu ve otsu bir bitki olan rezenenin tohumları da içerdiği protein ve yağ ile çiftlere mutluluk getiriyor. Herkes içemez Rezene az miktarlarda rahatlatıcı etki gösterirken, miktar arttıkça uyku veriyor. İçeriğindeki B ve C vitaminleri ile potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller vücudu güçlendirip, cinsel gücü artırıyor.

Çayı yapıldığı gibi tohumunun da tüketildiğini söyleyen uzmanlar, "Ancak safra kesesi, böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olanlar rezene tüketmemelidir" uyarısında bulunuyor. Uzmanlar, rezenenin sağlığa yararlarından bazılarını şöyle sıralıyor...

 

İştah açıcıdır. Kilo alamamaktan yakınanlara iyi gelir. Vücut kırgınlığını giderip rahatlamayı sağlar. Mide-bağırsak şikayetlerini ve gazlarını azaltır. Bu etkisi ile özellikle gaz sancısı çeken ve ishal olan bebeklere de doktora danışılarak çay olarak içirilir. İdrar zorluğunu giderir. Prostat hastalarının doktora danışıp kullanması gerekir.

 

AĞRI KESİYOR Balgamın kolay sökülmesini sağlar. Öksürüğü de geçirir Gözlere iyi gelir. Kansızlığı giderir.

 

Yatıştırıcı etkisi ile ağrıları dindirir. Kalp hastalıkları, romatizma ve boğmacada faydalıdır. Kaynak: Takvim

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor