Süper Lig'de kural ihlali!

Son Dakika Spor Haberleri

Süper Lig'de kural ihlali!

TFF'nin talimatlarına göre, takımların 18 kişilik maç kadrosunda Türkiye A Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip 7 futbolcunun bulunması gerekiyor. İlk olarak Beşiktaş'ta Gökhan Gönül, Oğuzhan, Cenk, Tolga, Tolgay ve Necip dışında buna uygun 7. oyuncu olmadığı iddiası ortaya atıldı.

Ancak Gökhan İnler, 2. madde b bendindeki, "2015/16 sezonu tescil dönemi başlangıcından önce başka ülke A milli takımlarını tercih etmiş futbolcular için bu uygunluk aranmaz" şartına sahipti. Yani ortada kurallara aykırılık yoktu.

 

KASIMPAŞA'DAN BÜYÜK HATA! 12 YABANCI... 2-0 Adanaspor'un üstünlüğü ile sona eren Kasımpaşa maçının esame listeleri incelendiğinde Kasımpaşa'dan sadece 6 futbolcunun Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğu bulunuyor. Esame listesinde yer alan 12 yabancı Kasımpaşalı futbolcunun ise TFF kayıtlarına göre uyruğu "TC" olarak gösterilmiyor.

 

Kasımpaşa, Süper Lig'de geride kalan 19 haftada ilk kez bir maça Milli Takım'a uygunluğu olan 6 futbolcu ile çıkınca talimatlara göre, "ihlal" yaptı.

 

SADIKU: Daha önce İsveç Milli Takımı'nda oynayan ve ardından Arnavutlu Milli Takımı'nı seçen Sadıku, FIFA'nın Kosava'yı tanımasının ardından Kosava Milli Takımı'nı tercih etmişti. TFF kayıtlarına göre Sadiku'nun A Milli Takım'da oynama uygunluğu bulunmuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahkemeden  tahliye kararı
Mahkemeden tahliye kararı
Burak'ın peşini bırak, O artık Fahriye ile evli
Burak'ın peşini bırak, O artık Fahriye ile evli