Eklem hastalıklarına savaş açıyor!

Son Dakika Sağlık Haberleri

Eklem hastalıklarına savaş açıyor!

Havaların soğumasıyla tezgahlarda ve sofralarımızda yerini alan balık, içerisinde bulunan protein sayesinde şifa saçıyor. Solunum ve sindirim gibi yaşamsal faaliyetlerinin devamlılığını sağlıyor. İçeriğindeki A vitamini ile gözleri koruyor. D vitamini ile kemikleri besleyip bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Öte yandan içerisinde bulunan altın değerindeki Omega 3 yağı ile pek çok hastalığa savaş açıyor. Uzmanlar, haftada en az 300-350 gram yağlı balık tüketmemiz gerektiği konusunda uyarıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Öçal, balığın sağlığımız üzerindeki faydalarını şöyle sıralıyor:

KANSERE KALKAN İçeriğinde bulunan doymamış yağ asitleri pek çok kanser türüne savaş açıyor. Omega 3 yağı, gösterdiği antiinflamatuar özelliği ile vücudun virüs, bakteri, parazit gibi enfeksiyonlara karşı direncini arttıryor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Gripten korunmada da etkin rol oynuyor.

 

KIRIŞIKLIĞA SAVAŞ AÇIYOR Protein deposu balık, cilde esneklik sağlıyor. Kollajen dokusunu destekleyerek yaşlanmaya karşı direnci arttırıyor. Ayrıca bu kollajen doku güneşin zararlı ışınlarına karşı cildin bağışıklık sistemini destekleyerek UV ışınlarına karşı koruyucu kalkan oluşturuyor.

 

SAÇLARI BESLİYOR Hem içerdiği protein hem vitamin ve mineraller sayesinde saçların uzamasını kolaylaştırıyor. Saçları güçlendiriyor. Ayrıca içerdiği Omega 3 yağ asitleri sayesinde saçların kurumasını ve yıpranmasını önlüyor. Canlı ve parlak görünmesini sağlıyor.

 

DİYABETİN İLACI İçeriğindeki çoklu doymamış yağ asitleri sayesinde, insülin direncini azaltarak diyabete yakalanma riskini azaltıyor.

SABAH

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Usta oyuncu kızı yaşındaki kızla fena yakalandı!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!
Deniz Akkaya'dan Avşar'a: Cahil kadın!