Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'düğün' çağrısı!

Turizmcilere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle yurt dışındaki vatandaşlara seslenerek 'düğün' çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'düğün' çağrısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde turizm sektör temsilcilerine hitap etti. Türk turizminin yaşanan terör olaylarından dolayı ciddi sıkıntıda olduğu dönemde turizmcileri Beştepe'de ağırlayan Erdoğan, turizm için yurtdışındaki Türk vatandaşlarına ''düğün'' çağrısında bulundu.

YILDA 50 BİN DÜĞÜN YAPILIYOR

Turizm için yeni bir hamle yapılması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışında yaşanayan Türkler'in yılda ortalama 50 bin düğün yaptığını belirterek şöyle konuştu;

 "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Düğün gibi nişan gibi törenlerinizi etkinliklerinizi Türkiye'de yapmanızı rica ediyorum. Almanya'daki, Fransa'daki ve diğer tüm ülkelerdeki vatandaşlarımıza sesleniyorum. En azından bu düğünleri 3-5 yıl Türkiye'de yapın." dedi.

''KOMŞUNU DA AL GEL''

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına 'Komşunu al gel' kampanyasıyla Türkiye'de tatil yapmaya da çağırırken, Türkiye'de yaşayan yabancılara ise  "Bir başka önemli çağrımız, ülkemizde çalışan yabancılaradır. Onlara da işin de burada, tatilin de burada diyorum.'' dedi.

8 MİLYON ARTTIRMALIYIZ

Turist sayısını 8 milyon artırarak işe başlamakta kararlı olduklarını söyleyen Erdoğan, "Ülkemiz içinde turizm kültürünün giderek yaygınlaştığını görüyoruz. Vatandaşlarımızın turizm noktasında nasıl bir hareketlilik içinde olduğunu görüyoruz, bu da bizi ayrıca sevindiriyor.

Tüm bunlar sektörün geleceği için umutlu olmamızı sağlayan hususlardır. Elbette bu imkanları değerlendirmenin yolu, yeni stratejiler geliştirmekten, yollar, yöntemler, araçlar bulmaktan, kampanyalar düzenlemekten geçiyor. İlk etapta turist sayısını 8 milyon artırarak işe başlamak niyetindeyiz. Bunda kararlıyız" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor