Herşey ortaya çıktı! DEAŞ bırakıp kaçtı!

Son Dakika Güncel Haberler

Herşey ortaya çıktı! DEAŞ bırakıp kaçtı!

Musul'da terör örgütünün kamp olarak kullandığı yerde çok sayıda roket, kamyon ve tüneller bulundu. DEAŞ'ın kent sakinlerine gönderdiği elektrik ve gaz faturaları da fotoğraflandı. DEAŞ'ın bırakıp kaçtığı mühimmatlar arasında roketler ve kamyonlar da yer alıyor. Irak güvenlik güçleri, roketleri uluslararası medyaya gösterdi. 

Reuters haber ajansı, havan topu atışları ve keskin nişancılarla direnen terör örgütünün silahlı insansız hava araçlarıyla da saldırı düzenlediğini bildiriyor. Irak polis güçleri, DEAŞ'ın bir günde 16 insansız hava aracını gökyüzünde uçurduğunu ve bazılarının infilak ettiğini aktarıyor.

Musul'da terör örgütünün kamp olarak kullandığı yerde çok sayıda roket, kamyon ve tüneller bulundu. DEAŞ'ın kent sakinlerine gönderdiği elektrik ve gaz faturaları da fotoğraflandı. DEAŞ'IN FATURALARI Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı ise, aynı üste bulunan DEAŞ'a ait faturaların fotoğraflarını servis etti. Haziran 2014'ten itibaren Irak'ın en büyük ikinci kentini yaklaşık 2,5 yıl kontrolünde tutan terör örgütü, Musul sakinlerine elektrik ve gaz faturaları göndermiş. Belgelerden birinde internete giriş için kullanıcı adı ve şifre verildiği görülüyor.

Musul'da terör örgütünün kamp olarak kullandığı yerde çok sayıda roket, kamyon ve tüneller bulundu. DEAŞ'ın kent sakinlerine gönderdiği elektrik ve gaz faturaları da fotoğraflandı. UYUYAN HÜCRELER ATEŞ AÇTI Bugün kentin doğu yakasında ordu birliklerine ateş açıldı. Araçlardan ateş açanların DEAŞ'ın uyuyan hücreleri olduğu sanılıyor. Rudaw muhabiri, saldırganların sivil araçlarla birçok mahallede güvenlik güçlerini ve sivilleri hedef aldığını aktarıyor.

 

Musul'da terör örgütünün kamp olarak kullandığı yerde çok sayıda roket, kamyon ve tüneller bulundu. DEAŞ'ın kent sakinlerine gönderdiği elektrik ve gaz faturaları da fotoğraflandı. 17 Ekim'de başlayan büyük harekatta Irak ordu birlikleriyle birlikte Peşmergeler, Şii milisler Haşdi Şabi ve Sünni aşiret güçlerinden oluşan 100 bini aşkın silahlı unsur, DEAŞ'a karşı savaşıyor.

 

Musul'da terör örgütünün kamp olarak kullandığı yerde çok sayıda roket, kamyon ve tüneller bulundu. DEAŞ'ın kent sakinlerine gönderdiği elektrik ve gaz faturaları da fotoğraflandı. 700 BİN SİVİL RİSK ALTINDA Terör örgütü Ocak ayı sonunda Musul'un doğu yakasını tamamen kaybetti, batı yakası operasyonu kısa sürede başlayacak. Ancak batı yakasındaki ilerleme Dicle Nehri'nin doğusundaki kadar kolay olmayabilir. Birlemiş Milletler (BM) Irak İnsani Yardım Koordinatörü Lisa Grande, Musul'un batısında DEAŞ'In rehin tuttuğu yaklaşık 700 bin sivilin büyük risk altında olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu