Genelkurmay Başkanı Akar'dan sınır hattına çıkarma

Dün Gaziantep ve Kilis'teki sınır birliklerini denetleyen Orgeneral Akar, bugün de Abidin Ünal'la birlikte Nusaybin ve Ceylanpınar'ı ziyaret etti.

Genelkurmay Başkanı Akar'dan sınır hattına çıkarma

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, dün gerçekleştirdiği Kilis ve Gaziantep ziyaretlerinin ardından bugün Mardin Valisi'ni ziyaret ederek ardından sınır bölgesi Nusaybin'e gitti. Buradaki incelemelerini tamamlayan Akar, ardından Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde de inceleme ve denetlemelerde bulundu.

AKAR'DAN MARDİN'E ÇIKARMA!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberindeki kuvvet komutanları ile birlikte Mardin Valisi Mustafa Yaman'ı ziyaret etti.  Dün akşam saatlerinde de Genelkurmay Başkanı Akar, Gaziantep ve Kilis'te Suriye sınırında bulunan hareket merkezini incelemiş ve son durum hakkında bilgi almışı. 

KUVVET KOMUTANLARI EŞLİK EDİYOR

Mardin Valiliği girişinde Vali Mustafa Yaman tarafından karşılanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal da eşlik etti.

SINIR BÖLGESİNDEKİ NUSAYBİN'E GEÇTİ

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ziyaret sırasında ilk olarak valilik şeref defterini imzalayan Orgenaral Akar, daha sonra Vali Mustafa Yaman ile makamında basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Vali Yaman ile yaklaşık bir saat görüştükten sonra Orgeneral Akar’ın sınır birliklerini yerinde denetlemek üzere Nusaybin ilçesi'ne geçtiği bildirildi.

DİKKAT ÇEKEN ZİYARET! ABD'NİN YENİ ÜS KURDUĞU BÖLGENİN TAM KARŞISI

Genelkurmay Başkanı Akar ve beraberindeki kuvvet komutanlarının birlikte Nusaybin'e geçmesi burada incelemerlerde bulunması da dikkat çeken bir nokta oldu. Bunun nedeni ise geçtiğimiz günlerde ABD'nin, PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin elinde ulundurduğu Suriye topraklarından Rojava bölgesindeki Türkiye'ye yakın kesimde Dırbesiye-Haseki arasında dördüncü askeri üs inşa etmişti. Buradaki askeri üsse 800 ABD komandosunun konuşlandığı belirtilmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından Akar'ın da sınır ziyaretleri sırasında burayı da ziyaret ederek inceleme yapması dikkatleri çekti.

ORGENERAL AKAR CEYLANPINAR'A DA ÇIKARMA YAPTI

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Nusaybin ziyaretinin ardından Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde de inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Orgeneral Hulusi Akar, öğle saatlerinde beraberinde Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile birlikte terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD denetimindeki Resulayn kenti ile komşu olan Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine geldi. Burada askeri yetkililerden sınır güvenliğine ilişkin bilgiler alan Orgeneral Akar, birliklerde denetim yaptı. Orgeneral Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları denetlemenin ardından Ceylanpınar'dan ayrılırken, Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki diğer ilçeleri Akçakale ve Suruç'ta da incelemeler yapacağı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Kerkük yenilgisi ardından barzani suçluyu buldu
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor