Kılıçdaroğlu'ndan anayasa açıklaması!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında anayasa değişikliği hakkında açıklamalar yaparken "tek adamlık" konusunda konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan anayasa açıklaması!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Başkana 'Sen devletin yapısını tek başına değiştirebilirsin' diyorlar. Bu kadar yetkiyi bir kişiye verirseniz Türkiye'yi büyük bir maceraya sürüklersiniz" açıklamasında bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle: 

"Herkes yargılanabilir, iddiada da bulunabilir ama geç gelen adalet adaletsizliktir. Hiçbir gazetecinin hapiste olmasını istemeyiz. Gazeteciler tutuklandı. 100 gündür iddianame yok. Belli ki bir yerden talimat bekliyorlar. İddianameyi geciktirerek gözdağı vermek istiyorlar. 

PARLAMENTO YETKİSİ TEK KİŞİDE

15 yıldır iktidarsınız. Parlamentodan çıkarmak isteyip de çıkaramadığınız kanun oldu mu, yok. O yüzden bu değişikliğin sebebi ne? Neden şimdi, parlamento yetkisini bir kişiye devrediyorsunuz? Bu sorunun cevabını biz bilmiyoruz, siz de bilmiyorsunuz. Bu sorunun cevabını hayırla perçinleyelim. Tek adam rejimi, her şeye muktedir olacak.  Neden şimdi parlamento yetkisini bir kişiye devrediyoruz. Bunun cevabını her vatandaşa sorun.

FETÖ'YE TESLİM ETTİLER

'Üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü sağlayacağız' diyorlardı. Vatandaşımız da itibar etti, evet dedi. Ne oldu, yargıyı kime teslim ettiler, FETÖ'ye. Danıştay'ı, Yargıtay'ı, mahkemeleri. Müsteşarı, genel müdürü, emniyet müdürü, büyükelçileri. Meclis var, başbakan var, bakanlar var ve paralel bir devlet kurdular.

CEVAP YOK

15 yıldır iktidarlar, başbakan, bakanlar kendilerinden. Arzu edip de çıkaramadıkları bir karar var mı, hayır. Başbakanlığı kaldırıyorlar, bakanları da bitiriyorlar. Bunlar neyi eksik yaptılar? Sayın Binali Yıldırım'a soruyorum cevap yok, Sayın Bahçeli'ye de soruyorum cevap yok. AKP'liye soruyorum, ondan da cevap yok.

BU KADAR YETKİYİ BİR KİŞİYE VERİRSENİZ...

Diyorlar ki, 'Bu değişiklikle çift başlılığı kaldıracağız'. Devlette çift başlılık olmaz.  Yaptıkları çift başlılığı anayasal hale getirmek. Şimdi bütün yetkiler bir kişide. Başkana "Sen devletin yapısını tek başına değiştirebilirsin" diyorlar. Bu kadar yetkiyi bir kişiye verirseniz Türkiye'yi büyük bir maceraya sürüklersiniz. Bir kişi devletin yapısını sıfırdan yeniden belirleyecek, meclis malulen emekli olacak. Bu değişiklik işsizliği, terörü çözüyor mu? Hayır. Referandumda hayır oylarını çoğaltmalıyız. Bu partinin meselesi değil memleket meselesidir.  

NEDEN EVET DİYECEKLERİNİ BİLMİYORLAR

Neden evet diyeceklerini bilemiyorlar. Vatandaşa da anlatamıyor. FETÖ, PKK hayır diyor diye bizde hayır demeyeceğiz diyorlar. Binali Yıldırım'a adını değiştir dese değiştirecek mi?"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu