Akciğer iltihabını tamamen temizliyor ve…

Son Dakika Sağlık Haberler

Akciğer iltihabını tamamen temizliyor ve…

TARÇIN Pek çoğumuz tarçını, tatlılarımızın ya da içeceklerimizin vazgeçilmez aroması olarak kullanırız. Oysa tarçın tat vermekten çok daha fazlasını yapabilecek nitelikte bir baharattır. Bu hoş kokulu baharatın faydaları hakkında yapılan araştırmalar, strese bağlı baş ağrıları ve migrene iyi geldiğini, kanın pıhtılaşmasını önlediğini (ki bu felç ve benzer yüksek riskli hastalıkların oluşma ihtimalini azaltan altın değerinde bir özelliktir), kan şekerini dengelediğini, kilo vermeye yardımcı olduğunu, kötü kolesterolü düşürdüğünü, tip 2 diyabette insülin üretimini artırdığını ve lösemi-lenfoma hastalarında kanserli hücrelerin çoğalmasını yavaşlattığını gösterdi.

 

PANCAR Pancar; kalın bağırsak, mide, akciğer, meme ve prostat kanserlerini önlemede faydaları keşfedilmiş bir diğer mucizevi gıda maddesidir. Yemek kültürümüzde kendine hatırı sayılır bir yer edinmiş olan pancar ayrıca karaciğeri temizler ve tansiyon düşürücü etkisi vardır. Kas ve sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlayan ve kemikleri güçlendiren magnezyum açısından da zengindir. Bahsedilen faydaları elde etmek için, haftada iki gün yarım veya bir tam pancar yemeniz yeterli olacaktır.

 

KEMİK SUYU Kemik suyu, Türk mutfağındaki çorbaların temel malzemelerinden biridir. Hemen hepimiz çok faydalı olduğunu biliriz ancak tam olarak neye iyi geldiğini bilmeyiz. Yapılan araştırmalar, kemik suyunun kemikleri güçlendirdiğini, sindirim sitemine iyi geldiğini, beyin sağlığını koruduğunu, eklem ağrılarını giderdiğini ve vücudu temizlediğini gösteriyor.

 

ANTEP FISTIĞI Çoğu kez yerken ölçüsü kaçırılsa da normal miktarlarda Antep fıstığı yemenin sağlığınız açısından ciddi faydaları vardır. Göğsü yumuşatır, öksürüğü dindirir, böbrek ve safra kesesi ağrılarını azaltır. İnce bağırsakta meydana gelen glikoz emilimini azaltarak kan şekerinin yükselmesini engeller. Kalbi kuvvetlendirerek koroner kalp hastalığı riskini azaltır. Akciğer iltihabını temizler. Böbrek ve mesane kumunun düşürülmesinde yardımcı olur.

 

ŞALGAM Şalgam suyu özellikle et yemeklerinin yanında bolca tüketilen bir içecektir. Yapılan araştırmalar şalgamın, neredeyse antibiyotik yerine kullanılabileceğini gösterdi. Özellikle gereksiz antibiyotik kullanımının ülkeler arası sıralamasında öne çıktığımız şu günlerde gereksiz antibiyotik kullanmaktansa doğal tedavi yöntemlerini de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca şalgam, kansızlığı da iyi gelir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!
Ece Erken'in yeni aşkına, eski eşinden olay yorum!