Üniversitelilerden ilkokul öğrencilerine destek

Okullarda ikinci yarıyıl başladı. İzmir’de okuyan üniversiteliler, ilköğretim öğrencilerinin okul eksiklerini tamamladı, onlara kitap hediye etti.

Üniversitelilerden ilkokul öğrencilerine destek

Yaklaşık 18 milyon öğrenciyle 900 bin öğretmen için ikinci dönem başladıç.İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, İzmir’in Kınık ilçesinde eğitim gören ilkokullulara yardımda bulundu. İEÜ Factory of Business Öğrenci Topluluğu, Yayakent İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 300 öğrenciye kırtasiye, boyama ve okuma kitapları hediye etti, okulun spor malzemelerini tamamladı. Üniversiteliler ‘Benden Sana Sevgilerle’ başlığıyla yürüttükleri proje kapsamında 60 çocuğun da kışlık ayakkabı ihtiyacını karşıladı.

 İEÜ Factory of Business Öğrenci Topluluğu Başkanı Tuluğhan Yıldız, okulun tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktıklarını, çok sayıda destek aldıklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Okulumuzun eğitim, kırtasiye ve spor malzemeleri ihtiyaçlarını karşılamak için topluluk olarak büyük bir gayret gösterdik. Yayakent İlköğretim Okulu’nda eğitim alan kardeşlerimizin geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamayı amaçladık. Öğrencilerimiz, geçen yıl hiçbir özel ders almadan ve dershaneye gitmeden başarı sıralamasında İzmir ve çevresinde bulunan 503 okuldan 28’inci oldu. Biz de Yayakent İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin başarılarına destek vermeyi hedefledik. Gün boyunca birlikte yüz boyama etkinliği yaptık ve şarkılar söyledik.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor