Ucuz İnternet Projesinin Tarife ve Fiyatları Belli Oldu!

İnternetin tüm gelir grupları tarafından ulaşılabilir olmasını hedefleyen ucuz internet projesinde tarife ve fiyat uygulaması belli oldu.

Ucuz İnternet Projesinin Tarife ve Fiyatları Belli Oldu!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, interneti hiç kullanmayan 1,8 milyon haneyi internet ile buluşturacak "İnternetsiz Ev Kalmasın" seferberliğini başlatacaklarını açıkladı. Kars'ta gerçekleştirdiği "Akıllı Şehir" tanıtımında konuşan Arslan, bu internet hizmetinin her gelir grubu tarafından erişilebilir olacağını vurguladı.

Türk Telekom ile iş birliğine gidilen bu uygulamada, ilk kez internet bağlatacak kişiler için kar amacı gütmeyen özel tarifeler hazırlandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun web sitesinden yayınlanan "Toptan Al-Sat DSL İnternet Bizden Kampanyası" başlıklı yazıya göre 4 Mbps erişim hızına sahip olacak paketler 20 GB ve 40 GB adil kullanım kotası (AKK) seçenekleri ile satışa sunulacak.

Tarifelerde -24 ay boyunca uygulanacak- AKK sonrası hız 1 Mbps olarak uygulanacak ve fiyatlara vergilerin dahil olmadığı belirtiliyor. Toptan Al-Sat İnternet Bizden Kampanyası'nın BTK onayını müteakip başlayacağı ve 30.06.2017 tarihinde sona ereceği belirtiliyor. Türk Telekom abone sayısının yüzde 1,5'i kadar, 10 binden fazla abonesi bulunduran İSS’ler abone sayısının yüzde 5'i kadar ve 10 binden az aboneye sahip İSS’ler ise sadece 500 kişiyi kampanyadan yararlandırabilecek.

Kampanya kapsamında yeni paket satışlarında İSS’lere 30 TL satış desteği verilecek ve 24 ay boyunca paket ücreti alınmayacak. Kampanya kapsamındaki aboneliklere kampanya süresinde 4 Mbps’e kadar Limitsiz 40 GB AKN paketine geçmeleri durumunda paket ücreti kadar aylık ücrette indirim verilmeye devam edecek.

Tesis adresinde daha önce hiç abonelik yapılmamış yeni müşterilere ve tesis adreslerinde abonelik iptali üzerinden en az 3 ay geçmiş aboneler bu fırsattan yararlanabilecek. Kampanya döneminde elde edilen müşterilerden İSS’ler arası geçiş ile alınan veya modeller arası geçiş yapan müşteriler kampanya kapsamına dahil edilmeyecek. Mevcutta abonelik bulunan adreslerde ikinci bir abonelik tesis ettirilerek yapılacak abonelikler kampanyada faydalanamayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'de deprem 75 istifa birden...
CHP'de deprem 75 istifa birden...
Yılın itirafı: Yapımcı kendisini çıplak bir şekilde...
Yılın itirafı: Yapımcı kendisini çıplak bir şekilde...