Ülker'in 1 Nisan tema yeni reklam filmi ortalığı karıştırdı!

Ülker'in yeni reklam filmleriyle ilgili sosyal medyada büyük tartışma çıktı. Bazı vatandaşlar tehdit içeriyor diye Kısıklı'ya koşarak nöbet tuttu.

Ülker'in 1 Nisan tema yeni reklam filmi ortalığı karıştırdı!

Ülker, 1 Nisan şakası temalı yeni reklam filmleriyle bir anda sosyal medyada büyük tepki topladı. Reklam filmleri üzerinden verilen mesajlar özellikle sosyal medyada "FETÖ tehdidi" olarak algılandı. Yüzlerce kullanıcı yayınlanan reklama tepki gösterirken video bir süre sonra kaldırıldı.

Reklam filmi ve verdiği mesajlar vatandaşlar tarafından gizli, subliminal darbe iması olarak algılandı. Bunun üzerine birçok vatandaş Kısıklı'ya koşarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutu önünde nöbet tuttu. Tüm yaşanan bu gelişmelerin ardından Ülker, 1 Nisan reklam filmi projesinde yer alan TBWA reklam şirketi ile tüm çalışmalarını sonlandırarak ilgili departmanda çalışan tüm çalışanları açığa alma kararı verdi.

ÜLKER İKİNCİ VİDEOYU DA YAYINLANDI

Süperhaber'in haberine göre dün akşam ilerleyen saatlerde Ülker'e ait resmi Twitter hesabından ikinci bir video daha paylaşıldı. Videoyla birlikte, "İşte kampanyanın aslı, nasıl saptırmışlar hayret, gerekli tedbir alınacak" mesajı paylaşıldı.

Sosyal medyada kulalnıcılar reklamdaki gizli mesajlar diyerek bu tabloyu paylaştılar..

 

MURAT ÜLKER'DEN CEVAP

Tepkilerden sonra reklamlarla ilgili paylaşımları ve videoları kaldıran ÜLKER'den konuyla ilgili açıklama Murat Ülker'den geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Ülker "Yurtdışındayım. Şimdi duydum. Haber verenlere teşekkürler. Kumpası kuranlar hakettiklerini bulacaklar. Milletimizin yanındayız" ifadelerini kullandı.

ÜLKER'DEN AÇIKLAMA: KAMPANYAMIZ TATLI REKABETİ KONU ALMAKTADIR

Yaşananların ardından Ülker'den konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada "1 Nisan kapsamında hayata geçirdiğimiz 'küçük kardeş olmak' isimli kampanyamız maksatlı olarak farklı noktalara çekilmeye ve içinde olmayan anlamlar yüklenmeye çalışılmaktadır. Kampanyamız 1 Nisan konsepti altında aile bireyleri ve özellikle kardeşler arasındaki tatlı rekabeti konu almaktadır. Sosyal medyada kastedilen hiçbir konuyla ilgisi yoktur, olamaz. Bu masum şaka günü reklamını farklı noktalara çekenlerle ilgili tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı bildiririz." ifadeleri kullanıldı.

KISIKLI'DA VATANDAŞLAR NÖBET TUTTU!

Ülker’in resmi twitter adresi üzerinden yayınlanan video reklamına tepki gösteren vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’da bulunan konutuna geldi. Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de burada vatandaşlarla bir araya geldi.

Sosyal medya üzerinde operasyon yapılmak istendiğini ifade eden Külünk, "Bahsi geçen firmanın yönetici olan şahıs sosyal medyadan bir açıklama yapmış. Açıklama beni tatmin etmedi. Türkiye çocuk oyuncağı değil.

Bu milletin psikolojisi kimsenin çocuk oyuncağı değil. Reklamı yayınla, bu milleti tehdit et, ondan sonra çık özür dile. İstanbul'da Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlattı.

Doğrunun ortaya çıkacağından şüphem yok. Sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla çok ciddi operasyon yapılmak isteniyor. Buna izin vermeyiniz. Çok dikkatli olunuz. Hassasiyetinizi kaybetmeyiniz.

Bu milleti 1 Nisan şakasıyla tehdit ederek boyun bükecek bir millet değiliz. Bu ülke bizim, bu vatan bizim, bu devlet bizim, bu cumhuriyet bizim. Bize kimse sömürge muamalesi yapamaz" şeklinde konuştu.

Algı operasyonları milletin psikolojisinin yok edilmeye çalışıldığını vurgulayan Külünk, "İstanbul Emniyet Müdürümüzle görüştüm. Her şeyin sakin olduğunu, sıra dışı bir şeyin olmadığını ifade etti. Ankara’yı da takip ettim.

Sıra dışı hiçbir gelişme yok. Şuna dikkat edelim. Bu örgüt bu milletin psikolojisini yok etmek istiyor. Sosyal medya üzerinden algı operasyonlarımızla bu duyarlılığımızı eritmek istiyorlar. Bu ülkenin bir tane başkomutanı vardır, o da Recep Tayyip Erdoğan’dır" diye konuştu.

ÜLKER'DEN FLAŞ KARAR!

Ülker'in 1 Nisan için hazırladığı reklam filmi sosyal medyada yoğun tepki aldı. "1 Nisan'da küçük kardeşlerin abilerine, ablalarına sürprizleri var!" mesajı ile yayınlanan ve "1 Nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor" şeklinde başlayan Ülker'in reklam filmi gelen tepkiler üzerine yayından kaldırıldı.

Reklam ile ilgili açıklama yapan Murat Ülker "Yurtdışındayım.Şimdi duydum.Haber verenlere teşekkürler.Kumpası kuranlar hakettiklerini bulacaklar. Milletimizin yanındayız." açıklaması yaptı.

ÜLKER HAREKETE GEÇTİ

Haber7'nin haberine göre, büyük tartışmalara sebep olan reklam filmi sonrası Ülker harekete geçerek reklam filmi hakkında soruşturma başlattı ve 3 kişilik muhakkik heyeti oluşturdu.

PROJEDE YER ALAN TÜM ÇALIŞANLAR AÇIĞA ALINDI

Ülker, 1 Nisan reklam filmi projesinde yer alan TBWA reklam şirketi ile tüm çalışmalarını sonlandırarak ilgili departmanda çalışan tüm çalışanları açığa alma kararı verdi. Soruşturma tamamlanana kadar bu personeller idari izinli sayılacak.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Ülker, soruşturma sonucuna göre de ilgililer hakkında idari karar verilmesine ve gerekirse savcılığa suç duyusunda bulunacaklarını açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor