Saraybosna Üniversitesi

ünyaya açılan kapıya bir adım daha yakın olmak ister misiniz? Size hayalini kurduğunuz geleceği daha kolay ve daha etkin olarak sunan bir üniversite eğitimi almak ister misiniz?

Saraybosna Üniversitesi

 Dünyaya açılan kapıya bir adım daha yakın olmak ister misiniz? Size hayalini kurduğunuz geleceği daha kolay ve daha etkin olarak sunan bir üniversite eğitimi almak ister misiniz? üstelik tüm bu fırsat ve kolaylığa aile bütçenizi zorlamadan ulaşmak ister misiniz? Peki, tüm bunların Saraybosna Üniversitesi ile çok kolay ve uygun fiyata olduğunu biliyor muydunuz?

Europass Nedir?

2004 yılında Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi bir karar aldı. Buna göre kişilerin Avrupa ekonomik alanında daha kolay ve daha anlaşılır standartlarda bir öz geçmiş oluşturması amaçlandı. Yani hangi ülkede olursanız olun, öz geçmişiniz belirli standartlarda olacaktı.

Böylece özellikle uluslararası şirketler ve iş arayanlar arasında daha kolay ve etkili bir iletişim olacaktı. Bunu sağlayan ülkeler zamanla çoğaldı. Bu sırada da Europass daha da önemli hale geldi. Özellikle uluslararası firmalar Europass sahibi olanlara öncelik vermeye başladılar.

İster kamu ister özel sektör olsun Europass sahibi olmak her Avrupalı öğrenci için adeta bir zorunluluk haline geldi. Bu program temelde 5 farklı belgeden oluşuyor. Bunlardan “Europass öz geçmiş ( CV ), Europass Dil Pasaportu” sizin dolduracağınız iki belgedir.

Ancak diğer “Europass Sertifika Eki, Europass Diploma Eki, Europass Hareketlilik Eki” sizin değil Saraybosna Üniversitesi tarafından doldurulan üç belgedir. Bunun için Saraybosna Üniversitesi diğer ülke ve kurumlarla anlaşmalar imzaladı. Bazı ortak programlar ve akademik etkinlikler, protokoller uyguladı.

Böylece Saraybosna Üniversitesi, hareketlilik eki için gerekli olan; başka bir ülkede resmi olarak akademik faaliyetlerde bulunma şartını da sizin için hazırlamış oluyor. Bunun yanında bir de Mavi Diploma veren Saraybosna Üniversitesi, böylece size mezun olduğunuzda tüm Avrupa kapılarını sonuna kadar açmış oluyor. Mavi diploma, mezunların Avrupa birliği kalitesinde eğitim verildiğini ve bu eğitimi başarıyla tamamladığınızı gösterir.

Bosna Hersek Üniversiteleri Ve Ücreti

Bu iki fırsatla Saraybosna Üniversitesi mezunu olduğunuzda tüm Avrupa kapıları size açılacaktır. Böylece ister kendi işinizi kurun ya da isterseniz uluslararası firmalarda çalışın. Kaldı ki uluslararası firmaların bu iki belgeyle size öncelik vereceğini artık biliyorsunuz. Tüm fırsat ve kolaylıklarıyla Saraybosna Üniversitesi size ve bütçenize bir zorluk getirmez.

Örneğin Saraybosna Üniversitesi Eczacılık için yıllık 2500 Euro harç öderken diş hekimliği için yıllık 3500 Euro harç parası ödersiniz. Ancak bu iki bölüm tüm Avrupa üniversiteleri gibi bir yıl hazırlık okumanızı ister. Daha sonra fakülteye giriş sınavını geçmeniz gerek. Ondan sonra bölümünüzde okuyacaksınız.

Eğer isterseniz Bosna Hersek’te okurken Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi alabilirsiniz. Unutmayın ki bu krediyi daha sonra geri ödemeniz gerekir. Üstelik uçakla 80 dakika olan Bosna Hersek’te ülkemizdeki bankalarla da para gönderebilirsiniz. Bosna Hersek’te üniversite okumak ve daha fazla soru için aklınıza takına be varsa Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek bize sorabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'de deprem 75 istifa birden...
CHP'de deprem 75 istifa birden...
Yılın itirafı: Yapımcı kendisini çıplak bir şekilde...
Yılın itirafı: Yapımcı kendisini çıplak bir şekilde...