Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu Üsküdar Saffet Çebi İlkokulu'nda, Başbakan Binali Yıldırım ise oyunu Gölcükler Adnan Olcay Ortaokulu'nda kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullanacağı 3248 numaralı sandığa Eşi Emine Erdoğan ve torunları ile birlikte geldi. Erdoğan okulda sevgi gösterileri ile karşılandı.

Sandık görevlilerine yeni çipli nüfus cüzdanını ve seçmen kağıdını veren Erdoğan kabine girerek oyunu kullandı. Erdoğan çiftinin zarflarını torunları sandığa attı. Erdoğan oyunu kullandıktan sonra şu açıklamaları yaptı:

16 nisan halk oylaması bu referandum sıradan bir halk oylaması değildir. Cumhuriyet tarihimizde bir çok parlamenter sisteme yönelik oylamalarımız olmuştur.

Bu arada bazı halk oylamaları da yaptık. Ama bu halk oylaması artık Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni yönetim sistemini bir değişim dönüşüm tercihidir. İnanıyorum ki halkımız süratle çok daha hızlı bir kalkınmanın adeta sıçramanın yolunu açmaya inşallah karar verecektir.

Çünkü biz Gazi Mustafa Kemal’in muasır medeniyetler  seviyesinin üstüne çıkma hedefini yakalamak için alışılmışın dışında tercih yapmamız lazım. 2002’den bu yana malum bire 3 katladık ama yeterli değil. Çok daha hızlı büyümemiz lazım.

İnanıyorum ki milletimiz bugün bu tercihini yurt içinde ve yurt dışında yapmak sureti ile Türkiye bu akşam sandıklar açılıp sayılınca inşallah o beklenen tercihi yapmak suretiyle geleceğe yürüyecektir. Ben milletimizin  demokrasideki sağduyusuyla geleceğe yürüyeceğine inanıyorum. Milletime en kalbi duygularla saygılarımı sunuyorum”

Referandum sonuçlarını İstanbul’dan takip edeceğini belirten Erdoğan büyük katılım beklediğini kaydetti.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM:

"Güzel İzmir'in Menderes ilçesindeyiz. Gölcükler Adnan Olcay Ortaokulu'nda oyunumuzu verdik, vatandaşlık görevimizi yaptık. Şimdi de işimize gücümüze bakacağız. Bugün Türkiye'nin her köşesinde 81 vilayetimizde ilçelerimizde, köylerimizde vatandaşlarımız huzur içinde kardeşlik içinde medeni bir şekilde oylarını veriyorlar.

Tercihlerini yapıyorlar akşam olup sandıklar açılınca sonuçlar ortaya çıkacak. Çıkacak sonuç, ne olursa olsun başımızın tacıdır. Milletimizin verdiği karar en güzel karardır. Teşekkür ediyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'de deprem 75 istifa birden...
CHP'de deprem 75 istifa birden...
Yılın itirafı: Yapımcı kendisini çıplak bir şekilde...
Yılın itirafı: Yapımcı kendisini çıplak bir şekilde...