Kendinizi Sanal Olarak İfade Edebiliyor musunuz?

Web tasarım, sisin sanal dünyadaki vitrininizdir. Burada ne renk ve ne seste olduğunuz çok önemli. Siz ne satıyorsanız, renklerinizin buna uygunlu da çok önemli.

Kendinizi Sanal Olarak İfade Edebiliyor musunuz?

Web tasarım, sisin sanal dünyadaki vitrininizdir. Burada ne renk ve ne seste olduğunuz çok önemli. Siz ne satıyorsanız, renklerinizin buna uygunlu da çok önemli. Ses web sayfanızda şiir mi okumalı yoksa şarkı mı söylemeli? Sadece klasik bir müziğe mi gerek var yoksa meditasyon melodilerinden mi gerekiyor bunca hareket içinde. Belki de sitenizin sessiz olması gerekiyor? Siz web sitenizde kendinizi fotoğraflarla mı ifade etmek istiyorsunuz yoksa videolar da olmalı mı? Aslında çok web siteniz için yapılabilecek çok çeşitli aksiyon var ve bunların her birinin sadece sizin istediğiniz göre seçilmeleri tehlikeli olabilir. Çünkü sanal dünyada nasıl görünmek istediğiniz ve bunu nasıl başarmanız gerektiği konusunda, uzman kişiler çalışıyorlar. Bu kişilere medya danışmanları adı veriliyor.

Olduğunuz Yerde Olduğunuzu Kanıtlamanız Gerekli!

Web sayfanız için domain ve gerekli güvenlikler hazır mı? İşte iş burada başlıyor! Aslında hayır. Bir web sitesi kurmadan önce;

  • Logo

  • Renkleriniz

  • Hedef kitleniz

gibi detaylarda netleşmeniz gerekiyor. Önce logo elbette. Tüm web siteniz de buna göre hazırlanıyor. Sonrasında iş web sitenize uygun içeriklerin oluşturulmasına geliyor. Her gün bu içeriklerin yenilenmesi çok önemli. Aksi halde zaten siz artık atıl durumda ve güven vermeyen bir site haline geliyorsunuz. Sizi kayıtlamış ya da okuduğu bir içeriği beğenmiş kullanıcı, tekrar sayfanızı ziyaret ettiğinde aynı şeyi gördüğü ilk anda sizden vazgeçiyor. Bu da demek oluyor ki web sitenizin sürekli takipte tutulması ve yeni içeriklerle beslenmesi gerekiyor. Bu içeriklerin de son derece özgün olmaları bunun yanı sıra çarpıcı olmaları da gerekiyor.

İnsanlar okuduklarından etkilendiklerinde bunları paylaşmak istiyorlar. Her paylaşım da aslında sizin reklamınız oluyor. Tabii ki sosyal paylaşım ağlarıyla ilgili butonlarınız varsa. Bunun için gerekli geçişlerin de sistemde yapılması gerekiyor. Web tasarım firmaları neye göre seçilmeli? Elbette sektördeki portföylerine göre seçilmeleri en doğrusu. Bu portföylerin siteleri incelenerek, ne istendiğine de daha kolay karar verebilmek mümkün. Profesyonel bir medya uzmanlığı firmasıyla çalışırsanız zaten size özel çalışmalar ve tekliler alıyorsunuz. Yani isteklerinizi anlatabilmek adına bir şeyler arayıp bulmanız da gerekmiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Ali Atay'a İlan-ı Aşk: Seni Çok Seviyorum
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor
Serdar Bilgili, İş Adamı Hakan Uzan'ın Eşiyle Aşk Yaşıyor