Satılanlar Ve Kiralananlar İçin!

Satılık dairenizin hemen müşteri bulmasını istersiniz. Ama doğru fiyatlama yapmış olduğunuzdan ne kadar eminsiniz? Hem emlak danışmanı güvenilir olabilir mi? Elinizdeki değeri en doğru fiyata ama aynı zamanda da en doğru fiyata satmak istiyor olmalısınız.

Satılanlar Ve Kiralananlar İçin!

Satılık dairenizin hemen müşteri bulmasını istersiniz. Ama doğru fiyatlama yapmış olduğunuzdan ne kadar eminsiniz? Hem emlak danışmanı güvenilir olabilir mi? Elinizdeki değeri en doğru fiyata ama aynı zamanda da en doğru fiyata satmak istiyor olmalısınız. Bazı durumlarda da dairenin satışının çok acil gerçekleşmesi gerekebilir. Bu hallerde ise acaba ne kadar doğru hareket ediyorsunuz? Bu soru her zaman içinizde yer eder. Bir dairenin doğru fiyatla satılıp satılmadığı, en fazla o çevrede yakın zamanda aynı standartlarda satılmış daire fiyatıyla ortaya çıkmaktadır. Fakat şu da hesaba katılmalıdır ki belki de satış acil satışlardandır ve değerinin altında bir fiyatla satılmıştır Bunun içi n satışların 1 değil daha fazla sayıda değerlendirilmesi önemlidir.

Fakat aynı bölgede birden fazla satış örneği bulunamazsa ne yapılmalıdır? Emlak danışmanlarıyla iletişime geçmek evet en doğrusu olarak tavsiye edilmektedir. Fakat burada da emlak danışmanının, konuya çok yetkin olması ve de niyetinin evinizi doğru fiyata satmak olması gerekmektedir. Bazı emlak danışmanları daha fazla para kazanabilmek için fiyatı yüksek tutarak hem piyasayı haddinden fazla yükseltmektedirler hem de bu sebepten mütevellit dairenin satışını geciktirmiş olmaktadırlar. Bazı emlak danışmanları ise hızlı satış yapmak ve hemen komisyon almak adına, dairenizi çok daha aşağıda bir fiyata satmaya sizi ikna edebilirler. Bu durumda da dairenizi kötü bir fiyata elden çıkarmış olursunuz.

Emlak Danışmanlarıyla Ama Yeterli Bilgiyle Yol Almak Gerekiyor!

Elbette emlak danışmanlarıyla bitlikte hareket edilmesi özellikle de büyük şehirler için son derece güvenli bir yoldur. Lakin eğer daire satacak ya da alacaksanız, öncelikle aradığınız kriterlerde ve de bölgede, kendi kendinize bir fizibilite çalışmasına girişmeniz önerilmektedir. Hem sanal emlak siteleri hem de bölgeye yapacağınız ziyaretlerle bu sağlamayı yapabilirsiniz. Yani aldığınız fiyatların piyasayla uyumlu olup olmadığını yine piyasayla test edebilirsiniz. Bu sayede evinizi satarken de alırken de olması gereken fiyatlamayla ticaret yapmış olursunuz. Kiralık daire için de aynı şey geçerlidir. Eğer ederi altında ya da üstünde bir sözleşmeye imza atıyorsanız, hangi tarafta olursanız olun olumsuz bir anlaşma ile 1 yıl bağlanmış olursunuz. Bundan dolayı dikkatli olunması gerekiyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Ünlü Sunucu Seda Akgül, Ekranlara Dönüyor
Boşanma Davasına Giderken Arkadaşı Vazgeçirmiş
Boşanma Davasına Giderken Arkadaşı Vazgeçirmiş