500 asker hastanelik oldu bakan garekete geçti

Son dakika güncel haberler

500 asker hastanelik oldu bakan garekete geçti

500 asker zehirlendi, Bakan harekete geçti! Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 500 askerin zehirlenme şüphesiyle tedaviye alınmasıyla ilgili incelmelerde bulunmak üzere Manisa'ya gitti. 

Güvençer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kışladaki zehirlenme  şüphesine ilişkin net bilgi vermek için erken olduğunu söyledi.

Hastanelere yeni müracaat ve sevklerin azaldığını belirten Güvençer,  "Akşam yemeğinden sonra kusma ve bulantı şikayetiyle yaklaşık 300 Mehmetçik  hastanelerde, 200 asker de komutanlık bünyesindeki revirde müşahede altına  alındı. Hastalığın sebebi ve teşhisi konusunda şu anda resmi açıklama yapabilecek  durumda değiliz, laboratuvar sonuçlarını bekliyoruz." diye konuştu.

IŞIK VE ÇOLAK MANİSA'YA GİDİYOR

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral  Zeki Çolak'ın Manisa'ya geleceğini hatırlatan Güvençer, Sağlık Bakanlığı Halk  Sağlığı Kurum Başkanı ve beraberindeki enfeksiyon uzman ekibini de bölgeye  beklediklerini ifade etti.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı EDOK Komutanlığından bir ekibin de  Manisa'ya intikal edeceğini hatırlatan Güvençer, hastanelerde teyakkuza geçildiği  ve bütün sağlık personelinin göreve çağırıldığı bilgisini paylaştı.

Tugayda 20 hekim ve çok sayıda yardımcı sağlık elemanının ilk müşahede  ve triyaj bölümünde göreve başladığını aktaran Güvençer, kışlada ayrıca UMKE'ye  ait 2 çadır ve sahra çadırının kurulduğunu dile getirdi.

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun  Kışlasında bu akşam, yemekten sonra çok sayıda asker, kusma ve bulantı  şikayetiyle hastanelere kaldırılmıştı.

20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardırdan  tedarikçi yemek firması yöneticileri ve mutfak personeli toplam 20 kisi ifadeleri alinmak gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

2 AY İÇERİSİNDE 4'ÜNCÜ ZEHİRLENME OLAYI

Öte yandan 23 Mayıs tarihinde Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda bin 49 asker gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılmış, er Hüsnü Özel yaşamını yitirmişti. Zehirlenme vakasından 4 gün sonra, 27 Mayıs tarihinde Kırkağaç Jandarma Komando Er Eğitim Alayında zehirlenme olayı yaşanmış, 70 asker hastaneye kaldırılmıştı.

En son dün Manisa 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı General Seyfettin Çalbatur Kışlası'nda 69 asker hastanede tedaviye alınmış, tamamı ertesi gün taburcu edilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Seki ameliyat oldu!
Deniz Seki ameliyat oldu!