'15 Temmuz hain FETÖ darbesini lanetliyorum'

BBP Genel Başkanı Destici, "15 Temmuz hain FETÖ darbesini, bunun uygulayıcılarını, emir verenlerini, kenarında, kıyısında ve köşesinde olan herkesi bir kere daha şahsım, camiamız ve aziz milletimiz adına lanetliyorum." dedi. - Anadolu Ajansı

'15 Temmuz hain FETÖ darbesini lanetliyorum'

ANKARA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "15 Temmuz hain FETÖ darbesini, bunun uygulayıcılarını, emir verenlerini, kenarında, kıyısında ve köşesinde olan herkesi bir kere daha şahsım, camiamız ve aziz milletimiz adına lanetliyorum." dedi.

Destici, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Cumartesi günü 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılı olduğunu anımsatarak, "Bir kere daha 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen hain FETÖ darbesini, bunun uygulayıcılarını, emir verenlerini, kenarında, kıyısında, köşesinde olan herkesi bir kere daha şahsım, camiamız ve aziz milletimiz adına lanetliyorum. O geceyi bu millete yaşatanları Rabbim kahretsin diyorum." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz şehitlerine rahmet dileyen Destici, o gece vatanına, bayrağına, birliğine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için sokaklarda olan vatandaşlara da teşekkür etti.

"Yapılan hiçbir zulmü unutturmayacağız"

Srebrenitsa katliamının 22. yılında Bosna'da olduklarını belirterek, katıldıkları etkinliklere ilişkin bilgi veren Destici, "Bütün Müslüman kardeşlerimizi Bosna'ya sahip çıkmaya, katliamın yıl dönümlerinde orada olmaya, bütün dünyaya Boşnak Müslümanların ve Bosna'nın yalnız olmadığını göstermeye davet ediyorum." diye konuştu.

Destici, 14 Temmuz'un da 1959 Kerkük Türkmen katliamının yıl dönümü olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

"Bu katliamı da bir kere daha lanetliyorum. BBP olarak dünyanın hangi noktasında olursa olsun Türk ve İslam coğrafyasında yapılan hiçbir zulmü, katliamı, soykırıma varan uygulamaları unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. İnanıyoruz ki gün gelecek bunların teker teker hesabı da sorulacaktır."

Muhabir: Esin Işık


Temmuz hain FETÖ darbesini lanetliyorum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu