Engelli Topak'ın 'ekmek' mücadelesi

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesinde 19 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından ayaklarını kaybeden 48 yaşındaki Salih Topak, kanser hastası eşi ve 3 çocuğuna ekmek satarak bakıyor. - Anadolu Ajansı

Engelli Topak'ın 'ekmek' mücadelesi

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesinde yaşayan yürüme engelli Salih Topak, kanser hastası eşi ve üç çocuğunun geçimini ekmek satarak karşılıyor.

Geçirdiği trafik kazasıyla tekerlekli sandalyeye mahkum olan üç çocuk babası Salih Topak (48), gazetecilere yaptığı açıklamada, şehirlerarası otobüs firmasında muavin olarak çalıştığını anımsattı.

Topak, 1998'te geçirdiği kazada otobüsün altında kaldığını belirterek, "Amansız bir trafik kazası geçirerek ayaklarımı kaybettim. Omuriliğim kırıldı. Zaman zaman sağlık problemlerim oldu ama hayatla hiç mücadelemi bırakmadım. Hayata her zaman pozitif baktım. Ekmek satarak geçimimi sağlıyorum. Kazanırken insanların yüzünün gülmesi ve mutlu olması bana daha değerli geliyor. İnsanlara ulaşarak ayaklarına, kapılarına giderek hiç acizlik hissetmiyorum. Çünkü her sağlam insan bir engelli adayıdır. Kendimi sağlam gibi görüyorum, sağlam hissediyorum. Hayatla hiç mücadelemi koparmadım. Engelli arkadaşları ve yaptığı işleri desteklemenizi istiyorum." diye konuştu.

"Yaptığı işten adet başında 50 kuruş kazanıyor"

Eşinin de kanser hastası olduğunu anlatan Topak, çocuklarının okul masraflarını ve eşinin tedavi giderlerini karşılamak için çalışması gerektiğini ifade etti.

Topak, fırından aldığı ekmeği sipariş üzerine evlere götürdüğünü, yaptığı işten adet başında 50 kuruş kazandığını sözlerine ekledi.

Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol da Topak'ın hayatının zorluklarla dolu olduğuna işaret ederek, "Bu kaza neticesinde de her iki ayağını kaybetmesine rağmen, hayatla mücadelesini daha bir hırs ve azimle devam ettirdi. Hayata bağlanmayı bildi ve birçok insana örnek oldu. Onun bu davranışı bu ilçede birçok insana ilham kaynağıdır." diye konuştu.

Muhabir: Hüseyin Ünlüsoy

Engelli Topakın ekmek mücadelesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu