CHP liderine 7 zor soru!

AK Parti, hükûmeti devirmek için tır kumpasına sarılan, FETÖ ile aynı dili kullanan CHP liderine 7 soru sordu

CHP liderine 7 zor soru!

Enis Berberoğlu polemiği ile ilgili konuşan Ünal “Sayın Kılıçdaroğlu ‘Bu görüntüleri ben de seyrettim’ diyor. Görüntüleri size kim getirdi? Nerede, ne zaman, kimlerle izlediniz?” diye sordu.

AK Parti ile CHP arasında MİT tırları davası tartışması sürerken AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’dan yazılı açıklama geldi. 

“Kimsenin haksız tutuklanması ya da gözaltına alınmasından yana olamayız’’ ifadesini kullanan Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu’nun suçüstü yakalanmanın paniğini yaşadığını belirtti.

Ünal, MİT hadisesiyle ilgili Kılıçdaroğlu’na cevaplaması için 7 soru yöneltti. 

İşte o sorular: 

1 - Sayın Kılıçdaroğlu; MİT tırları ihanet suçunda FETÖ’nün yargı, emniyet, asker ve medya içindeki unsurlarıyla aynı argümanları ve söylemi hâlâ neden kullanmaktadır?

- FETÖ de “Tırlar silah götürüyordu” diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

- FETÖ de “Uluslararası mahkemelerde yargılanacaklar” diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

- FETÖ de “Türkiye güvenlik açısından riskli ülke” diyor, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

- FETÖ de “kontrollü darbe diyor”, Sayın Kılıçdaroğlu da aynısını söylüyor.

2 - Sayın Kılıçdaroğlu “Bu görüntüleri ben de seyrettim” diyor. Görüntüleri size kim getirdi? Görüntüleri nerede, ne zaman, kimlerle izlediniz? Görüntüleri yalnız mı yoksa başkalarıyla mı izlediniz? 

3 - Bu görüntüleri Can Dündar’a Enis Berberoğlu’nun verdiği mahkeme kararlarında var. Peki, Berberoğlu bu görüntüleri nereden, ne zaman, nasıl temin etti?

4 - Sayın Kılıçdaroğlu’nun 17 Mayıs 2015’te Zaman gazetesine yaptığı ziyaretle bu görüntüler arasında ilişki var mıdır?

5 - Mustafa Akaydın’ın 15 Temmuz işgal girişimine “evcilik, tiyatro” demesi ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun kontrollü darbe demesi FETÖ ile aynı söylemi kullanmak anlamına gelmiyor mu?

6 - Sayın Kılıçdaroğlu neden ülkemizi uluslararası basın aracılığı ile güvenlik açısından riskli ülke olarak gösteriyor?

7 - Sayın Kemal Kılıçdaroğlu  ve CHP’si siyasetin gereği olarak sandığı, seçimleri ve demokrasiyi adres göstermek yerine, neden ısrarla sokağı adres göstermektedir? 

HAKARETLE KURTULAMAZSINIZ

“Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin FETÖ senaryosunun aktörü ve taşıyıcısı” olduğunu belirten Ünal “Diyoruz ki; paniklemeyin, sakin olun, hakaretle, küfürle, iftira ile bu sorumluluktan kurtulamazsınız. FETÖ’nün televizyonlarında yüksek özgüvenle onların size fısıldadığı sözleri tekrar ediyordunuz.

‘Türkiye savaş suçu işliyor’ diyordunuz, ‘Recep Tayyip Erdoğan kaçacak ve Türkiye’ye getirip yargılayacağız’ diyordunuz. Biz şimdi bütün bunlara ilişkin sadece sorular soruyoruz ve cevaplar bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu