CHP'YE şok kumpas iddiası ortalık darmaduman

Son dakika güncel haberler

CHP'YE şok kumpas iddiası ortalık darmaduman

CELAL BAŞLANGIÇ: KUMPAS KURULU


Gazeteci Celal Başlangıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağını savunurken, AK Parti'nin açıklamalarını hatırlatarak CHP lideri hakkındaki 'iddianamenin bile hazır olduğunu' söyledi.
Başlangıç, "Bunu henüz bir savcı yazmadı. Bu iddianame

AKP Genel Merkezi’nde kaleme alındı" dedi.

Başlangıç, Artı Gerçek'te "Kılıçdaroğlu'nun iddianamesi bile hazır" başlığıyla yazdığı yazısında "Fezlekesini Erdoğan, iddianamesini AKP Genel Merkezi yazmış. Geriye uygun bir savcı ile bir Sulh Hukuk Hakimi bulmak kalmış. Aranan 'uygun savcı'da tercihen 'FETÖ rehinesi' olacak" iddiasında bulundu.
Başlangıç'ın yazısından öne çıkan başlıklar şöyle:
"Satır satır yazılmış CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki iddianame…
“MİT TIR’ları ihanet suçundan FETÖ’nün yargı, emniyet, asker ve medya içindeki unsurlarıyla aynı argümanları ve söylemi kullanan sanık…”

“Sayın Cumhurbaşkanımız, bazı bakanlarımız ve AK Parti yöneticileri hakkında FETÖ terör örgütü mensupları tarafından kullanılan ‘Uluslararası mahkemelerde yargılanacaklar’, ‘Yurt dışına kaçacaklar, gelip yargılanacaklar’ söylemlerini aynen tekrar etmek suretiyle…”

“Suçlarını gizlemek isteyen FETÖ mensuplarıyla aynı paralel dili kullanarak 15 Temmuz hain darbe girişimini partisine mensup bazı milletvekilleriyle birlikte ‘kontrollü darbe’, ‘evcilik’, ‘tiyatro’ demek suretiyle terör örgütüyle ilişkisini ele veren Kılıçdaroğlu…”

“MİT TIR’ları ihanet suçunda ‘Bu görüntüleri ben de seyrettim’ itirafında bulunan Kılıçdaroğlu, dosyayı Can Dündar’a veren ve bu suçtan mahkum olan milletvekili Enis Berberoğlu’nu göreve aracı etmek suretiyle terör örgütünün amaçları doğrultusunda faaliyet göstermekten…”

“kendisi ve partisi CHP siyasetin gereği olarak sandığı, seçimleri ve demokrasiyi adres göstermek yerine ısrarla sokağı adres göstermek suretiyle…”

“Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin FETÖ senaryosunun aktörü ve taşıyıcısı olduğu anlaşıldığından…”

İşte Kılıçdaroğlu hakkındaki hazırlanan iddianamenin bazı satır başları böyle.
"Bunu henüz bir savcı yazmadı. Bu iddianame AKP Genel Merkezi’nde kaleme alındı. Parti sözcüsü Mahir Ünal da bu “iddianame”yi “Kılıçdaroğlu’na yöneltilen yedi soru” formatında kamuoyuna açıkladı. "

Bir Savcı ve Bir Hakim yetiyor...

"Enis’in yalanlaması, eşi Oya’nın “Yalanlarınızda boğulacaksınız” diye açıklama yapması boşuna. Erdoğan ve AKP iktidarı Kılıçdaroğlu’nu kriminalize etmeyi kafasına koymuş bir kez. Bu hedefe varmak için gerçeğe ihtiyaçları yok. Sadece “FETÖ davasından rehin alınmış” bir savcı ile bir Sulh Ceza Hakimi yeter."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Seki ameliyat oldu!
Deniz Seki ameliyat oldu!