MGK ve Bakanlar Kurulu'nun toplanacağı saatler belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Milli Güvenlik Kurulu 15:00'te, Bakanlar Kurulu 18:00'de toplanacak. MGK'nın en önemli gündem maddesi Barzani'nin yapacağı bağımsızlık referandumu.

MGK ve Bakanlar Kurulu'nun toplanacağı saatler belli oldu

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak. MGK toplantısı saat 15:00, Bakanlar Kurulu toplantısı ise 18:00'de başlayacak.

EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ IRAK'TAKİ REFERANDUM

Kritik MGK toplantısında Irak'taki referandum kararı değerlendirilecek, referandum öncesi ve sonrasında atılacak adımlar masaya yatırılacak. Erbil Konsolosunun geri çağrılması, Habur kapısının kapatılması gibi olası yaptırımlar da masada olacak. Kerkük'te Peşmerge'nin Türkmenlere karşı bir müdahale girişimi olması durumunda Türkiye'nin müdahalesi de söz konusu olabilecek.

 

MGK SONRASI BAKANLAR KURULU TOPLANACAK

Kritik MGK toplantısında alınacak tavsiye kararları hükümete iletilecek ve Bakanlar Kurulu da hemen MGK'nın ardından yapılacak.

TEOG'UN YERİNE GETİRİMESİ PLANLANAN MODEL SUNULACAK

Bakanlar Kurulu'nda milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren ve kaldırıldığı açıklanan TEOG yerine getirilmesi planlanan modellerin sunumu da yapılacak.

TBMM, CUMARTESİ GÜNÜ OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK

Referandum sonrası olası askeri müdahale için ise TBMM cumartesi günü olağanüstü toplanacak. Meclisten çıkacak Irak tezkeresi, Türk askerinin Irak'a girmesi için yeterli olacak

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Mehmet Ali’den çocuk aldırdım demişti… Son açıklamasıyla şaşırttı
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu
Kenan İmirzalıoğlu’ndan Megastar Tarkan yorumu