Burcu Esmersoy’un dövmesindeki derin anlam

Burcu Esmersoy geride bıraktığımız günlerde yaptırdığı dövmesini sosyal medya hesabından paylaştı.

Burcu Esmersoy’un dövmesindeki derin anlam

Eski aşkının adının yazılı olduğu dövmeyi kapatmak adına Koi Balığı dövmesi yaptırdığı haberleriyle gündeme gelen Burcu Esmersoy, dövmesini sanıldığı gibi sevgilisinin adını kapatmak için yaptırmadığını Farsça ‘Dünya’ yazan dövmesinin zamanla rengi solduğu için böyle bir karar verdiğini açıkladı.

KOl BALIĞI DÖVMESİ NE ANLAMA GELİYOR

Kırmızı koi balıklarını vücuduna dövdüren Burcu Esmersoy’un renk tercihini özellikle yapıp yapmadığı bilinmez ancak bu dövmelerin son derece farklı ve derin mesajları var. Yapılış şeklinden rengine kadar çok farklı mesajlara sahip bu koi balığı dövmesinin Burcu Esmersoy’un tercih ettiği stildeki karşılığı ise aşk anlamı taşıyor. İşte koi balığı dövmesi hakkındaki o detaylar:

Koi balığı dövmeleri, taşıyan için son derece derin anlamlar taşıyan bir simge. Koi balığı içeren bir dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, bu balık dövmesinin taşıdığı anlamları öğrenmelisiniz. Çünkü koi balığı dövmesinin anlamı, balığın duruş yönüne ve rengine göre değişmekte. 

Koi balıklarının Çin ve Japon kültüründe çok uzun geçmişi vardır. Aslen sazan olup, daha sonradan evcilleştirilerek çeşitli renklerde üretilmiştir. Koi balıkları çok uzun yıllar yaşadıkları için (bazıları yüz yıla kadar yaşayabiliyor) zamanla ejderhaya dönüştükleriyle ilgili bazı efsaneler var.

Koi balığı dövmeleri anlam olarak oldukça zengindir. Efsaneye göre akıntıya karşı yüzebildikleri için temel olarak azim, güç, kararlılık ve başarıyı temsil ederler. Diğer anlamları ise; engelleri aşmak ve bir hedefe ulaşmak, gelişme, zenginlik, bolluk, iyi şans, bağımsızlık, tutku ve arzu şeklindedir.

KIRMIZI KOI BALIĞI

Genellikle sevgi çağrışımına sahip. Sadece herhangi bir aşk değil, çok yoğun ve kuvvetli bir aşkı simgeler. Kırmızı veya turuncu koi, ailede anneyi, pembe ise ailenin kızını temsil eder. Kırmızı koi aynı zamanda güç ve cesareti sembolize eder.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüsten Kaçırılan Zelal Yaşadığı Kabusu Anlattı
Minibüsten Kaçırılan Zelal Yaşadığı Kabusu Anlattı
Bakanlık Uyardı: Ilgaz Dağı Kayıyor Tesisleri Boşaltın
Bakanlık Uyardı: Ilgaz Dağı Kayıyor Tesisleri Boşaltın