40 petrol kuyusu el deyiştirdi darbe üstüne darbe

Son dakika güncel haberler

40 petrol kuyusu el deyiştirdi darbe üstüne darbe

Irak güçleri, 40 petrol kuyusunda denetimi sağladı
Irak ordusunda görevli mühendis Albay Himam el Ubedili, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, Musul'un kuzeybatısında yer alan Zummar nahiyesinde  Peşmerge'nin daha önce elinde tuttuğu 44 petrol kuyusunun 40'ında denetimin  sağlandığını ifade etti.

Ubedili, kısa bir süre önce Kerkük başta olmak üzere tartışmalı  bölgelerde güvenliğin sağlanması ve yasaların uygulanması operasyonu çerçevesinde  petrol kuyularının kontrol altına alındığını kaydetti.
Kuyulardan petrolün çıkarılması ve işlemin aksamaması için Bağdat'tan  mühendis  bir ekibinin gönderildiğini dile getiren Ubedili, "Mühendislerin  herhangi bir zorlukla karşılaşmaması ve kesintisiz işlerini yürütebilmeleri için  Irak güçleri bölgenin güvenliğini sağlamaya devam edecek." dedi.

Irak ordusu, federal polis ve onlara destek veren Haşdi Şabi'den  meydana gelen ortak güçler, 16 Ekim tarihinde Peşmerge'nin 2014'den bu yana  elinde tuttuğu Kerkük başta olmak üzere diğer tartışmalı bölgelere operasyon  düzenleyip, aradan geçen 3 yılın ardından tekrar denetimi sağlamıştı

Irak güçleri, Musul'un Zummar nahiyesinde daha önce  Peşmerge'nin denetimdeki 40 petrol kuyusunda kontrolü sağladığı belirtildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Seki ameliyat oldu!
Deniz Seki ameliyat oldu!