Terör örgütü PKK'ya büyük darbe! Diyarbakır'da ele geçirildi

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 7 ton 244 kilogram esrar ele geçirildi. Daha önceki operasyonlarda ele geçirilen 47 ton esrar imha edildi. Ayrıca operasyonda kayalık ve ağaçlık alanlara gizlenmiş çok sayıda silah ve mühimmat bulundu.

Terör örgütü PKK'ya büyük darbe! Diyarbakır'da ele geçirildi

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik  operasyonda 7 ton 244 kilogram esrar  ele geçirildi. 

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Lice, Hazro, Kocaköy ve Kulp  ilçelerinde 9 Kasım Perşembe günü saat 19.00'dan  itibaren başlatılan "Şehit  Jandarma Er Kadir Görgülü Operasyonu"nu dün başarıyla tamamlandı.

Bir teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, biri terör örgütü  üyeliğinden  olmak  üzere 6 zanlı yakalandı. PKK'lı teröristlere ait çok sayıda  sığınak kullanılamaz hale getirildi.

Operasyonda, ağaçlık, çalılık ve kayalık alanlara gizlenmiş 24 bidon,  araç ve 3 sırt çantası içerisinde bulunan M-16 piyade tüfeği, 3 kalaşnikof piyade  tüfeği, 4 anti-tank mühimmatı, 3 tabanca, 6 el bombası, araç telsizi, 15  elektrikli fünye, av tüfeği, 565 fişek, 16 şarjör ile çok sayıda yaşam  malzemesine el konuldu.

Narkoterörle mücadele kapsamında, Lice ve Kocaköy ilçeleri kırsal  alanında 564 kilogram kubar, 6 ton 680 kilogram toz olmak üzere toplam 7 ton 244  kilogram esrar ile 2 bin 750 kök Hint keneviri ve 800 kilogram kenevir tohumu ele  geçirildi.

47 ton esrar imha edildi
 
Öte yandan, Lice'de daha önceki tarihlerde yürütülen operasyonlarda  ele geçirilip adli emanet deposunda muhafaza edilen 47 ton esrar, görevli  komisyon gözetiminde İlçe Jandarma Komutanlığı kışlasında yakılarak imha edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!