Yeni parti sonrası bomba anket! İşte Meral Akşener'in oy oranı

Son Dakika Gündem Haberleri

Yeni parti sonrası bomba anket! İşte Meral Akşener'in oy oranı

Optimar Araştırma son anket sonuçlarını açıkladı. İyi Parti kuruluşundan sonra sonra yapıldığı belirtilen anket sonuçları hayli çarpıcı. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, anket sonuçlarını bugünkü köşesinde paylaştı.

REFERANDUM SONUÇLARINI BİLEN ANKET ŞİRKETİ   

16 Nisan Referandum sonuçlarını doğruya en yakın tahmin eden şirketlerden biri olan Optimar Araştırma'nın 26 ilde 1547 kişiyle yaptığı bir anket...   

BUGÜN SEÇİM OLSA   

AK Parti yüzde 50.6, CHP yüzde 23.3, MHP yüzde 9.9, HDP yüzde 7.8, İP yüzde 6.4. 

SİZCE YENİ PARTİYE İHTİYAÇ VAR MI?   

Yüzde 57.8 oranında yeni partiye ihtiyaç olmadığını söylüyor. Akşener'in yeni bir parti kurduğunu toplumun yüzde 70.7'si biliyor. Daha ilginci yüzde 85.5'i partinin adını biliyor ama oy vermiyor.   

AKŞENER'İN KURDUĞU PARTİYE NEDEN OY VERMİYORSUNUZ?   

Yüzde 11.8'i "FETÖ'cü olduğunu düşünüyorum" diyor.    

SİYASİ GERİLİMİ KİM ÇÖZER?   

İlk sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan var; yüzde 35.9... İkinci sırada ise Kemal Kılıçdaroğlu; yüzde 15.2.  Optimar Araştırmanın sahibi Hilmi Daşdemir sonucu şöyle yorumluyor: 

"Bu sonuçlar, Akşener ve arkadaşlarının tam da söylendiği gibi siyaset mühendisliğiyle yola çıktıklarını gösteriyor. Tablodan bir iktidar çıkmıyor tam aksine muhalefetin daha çok parçalanacağı çıkıyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Asım Elçi     0000-00-00 Reisim iktidar olucak inşallah
Ali Bilir     0000-00-00 Siyasi çevreler tarafından yaptırılan anketlerin doğru olduğunu düşünmek saflıktır.özellikle akp iktidarının yalakalığını yapan bir gazetecinin anketi kendi partisini güçlü,yükselmesini istemediği partinin oyunu düşük göstermek tam bir görevşinaslıktır.Düşünebiliyormusunuz son seçimde % 11 oy alan mhp'nin % 70'i İyi Partiye gitmiş ve ankette % 9 oyu olduğu gösteriliyor.Halbuki mhp'nin oyu bu gün % 5-6 dır.İyi parti teşkilatlanmasını tamamladığında mhp oyları %3-4 kalır.akp ise % 40-45 arasıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüsten Kaçırılan Zelal Yaşadığı Kabusu Anlattı
Minibüsten Kaçırılan Zelal Yaşadığı Kabusu Anlattı
Bakanlık Uyardı: Ilgaz Dağı Kayıyor Tesisleri Boşaltın
Bakanlık Uyardı: Ilgaz Dağı Kayıyor Tesisleri Boşaltın