Ak partili başkan istifa etti

Son dakika güncel haberler

Ak partili başkan istifa etti

AK PARTİ’DE SICAK GELİŞME İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti  İl Başkanı  yaptığı yazılı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. Aralık ayında Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağı kongre öncesi istifasını açıklayan Ak parti İl Başkanı göreve gelecek arkadaşlarına başarılar diledi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Dr.Süleyman Faki, yaptığı yazılı açıklama ile il başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Dr Süleyman Faki istifa gerekçesini açıkladığı yazılı açıklamada “22 aydır  büyük bir onur, gurur ve şerefle taşıdığım, yürüttüğüm il başkanlığı görevinden  bayrağı bir başka arkadaşıma devretmek üzere ayrılıyorum.
11 Şubat 2016 tarihinde şahsıma tevdi edilen Burdur İl Başkanlığını, bugüne kadar bir dava  bilinci ve aşkıyla,  milletimize hizmet için  şahsım, milletvekillerim, il yönetim kurulu arkadaşlarım, Teşkilatımızın tüm kademelerindeki başkan ve üyelerimle birlikte yerine getirmeye çalıştım.
Yaklaşık 22 ay devam eden il başkanlığı sürecinde, ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış şartların gerektirdiği sorumluluk, sağduyu ve hoşgörü sınırları içinde,  gerginlik ve çatışma politikalarının dışında kalmaya  özellikle gayret gösterdim.Sorunun bir parçası değil  çözümün parçası olma yönünde her zaman  irade koydum, çaba sarf ettim.
Yerelde yaşanan sıkıntıları da, Partimizin ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda çözmeye çalıştım. Burdur’a yapılan ve yapılacak her tür yatırımın destekçisi ve takipçisi oldum bundan sonra da olmaya devam edeceğim.
Her insan gibi elbette bu arada  yaptıklarımız,  yapamadıklarımız, eksiklerimiz olmuştur. Bu konuda partililerimizin ve kamuoyunun engin hoşgörüsüne sığınıyor, helallik istiyorum.

İl Başkanlığı görevim esnasında,  başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  desteğini hep yanımda gördüm ve hissettim.Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza sizlerin huzurunda şükranlarımı arz ediyorum.
Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın, Bakanlarımızın, Genel Merkez Genel Başkan yardımcılarının, özellikle Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş’ın, Teşkilat Başkan Yardımcılarının, koordinatör milletvekillerimin, Bayram Özçelik ve Reşat Petek vekillerimizin, bu kutlu yolculukta şahsıma gösterdikleri teveccüh,  destek ve katkıları için de ayrıca teşekkür ediyorum.
Başkanlık sürecinde ülkemiz,  15 Temmuz gibi büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldı.O gece aziz milletimiz dik duruşuyla geleceğine, inançlarına, değerlerine ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı. Bu öyle büyük , öyle güçlü bir duruş ve haykırıştı ki, şanlı tarihimize altın harflerle yazıldı, 15 Temmuz destanını bu aziz milletimiz canıyla kanıyla yazdı.Bu vesileyle, Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyor, gazilerimize uzun ömürler diliyor, şükranlarımı sunuyorum.
15 temmuzda teşkilatlarımız meydanlardaydı, demokrasi nöbetlerinde sabahlara kadar ezanına, bayrağına vatanına sahip çıktı.
Burdur’da çıtayı hep yükselttik, oylarımızı her dönemde artırarak bugünlere geldik.
En son 16 Nisan’da yapılan referandumda,  Türkiye ortalamasının üzerine çıktık.Bütün yol arkadaşlarıma, teşkilatıma ve Burdur’a teşekkür ediyorum.

Teşekkürler Burdur, Teşekkürler değerli hemşehrilerim…

İnanıyorum ki, 2019 yerel ,Cumhurbaşkanlığı hükümet  sistemi ve genel seçimlerde de partililerimiz ve milletimiz gereğini yapacak, bayrağı daha yukarılara taşıyacaktır.

Bundan sonra konumum, görevim ne olursa olsun bu davaya hizmet için canla başla gece gündüz, partimin bir neferi olarak çalışmaya ve katkı sunmaya devam edeceğim.

22 aydır  beraber çalıştığımız milletvekillerime, yönetim kurulu arkadaşlarıma, ilçe başkan ve yönetim kurulu üyelerimize,   belediye başkanlarımıza,  kadın  ve gençlik kolları başkan ve üyelerimize, İl Genel Meclis Başkanımız ve üyelerine, Belediye meclis üyelerimize, köy ve mahalle temsilcilerimize, sandık görevlisi ve müşahitlerimize, teşkilatımızın her kademesinde görev yapan,  yol arkadaşlarıma  teşekkür ediyorum. Ahirete irtihal eden arkadaşlarımıza  da rahmet diliyorum.

Ayrıca birlikte çalıştığımız Sayın Valimiz Şerif Yılmaz’a, müdürlerimize, yöneticilerimize

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!