Tıbbi Sülük Tedavisi Uygulaması

Tıbbi sülüğün türü tıbbi sülüklerin gözü, kulağı, burnu yoktur, sadece ağzı vardır. Diğer ucu kuyruğudur. Kafasının üstünde bulunan ve anten görevi gören organı sayesinde tıkalı toksinli kılcal veya toplar damarı bulur.

Tıbbi Sülük Tedavisi Uygulaması

EDAVİ SÜRESİ YAKLAŞIK 1 SAAT

Tıbbi sülüğün türü Tıbbi sülüklerin gözü, kulağı, burnu yoktur, sadece ağzı vardır. Diğer ucu kuyruğudur. Kafasının üstünde bulunan ve anten görevi gören organı sayesinde tıkalı toksinli kılcal veya toplar damarı bulur. Tıbbi sülüğün mucizesi kan emmesi değil vücuda zerk ettiği doğal enzimlerdir. Tıbbi sülüğün (hirudomedicanalis) farkı budur.

Anteni ile bulduğu tıkalı damarı yaklaşık 280 adet mikro dişi ile enjeksiyon yapar gibi dalar ve yaklaşık 2 santimlik dili ile 3 saniyede kan tahlili yapar, o tahlile göre kişiye hangi enzimleri zerk edeceğine karar verir. 106 değişik doğal enzim verme yetisine sahiptir ve bu işlem 5-7 dakika sürer.

Sonra kanı emebileceği kıvama getirip 40-50 dakika vakum yaparak emer. Emdiğikan 1-2 mililitredir. Doyduktan sonra kendisi bırakır, bıraktığı yer pansuman edilip kapatılır. 

Pansumanın içinde kanama 8-12 saat devam edebilir, kanamanın fazla olmasının hayati bir riski yoktur. Akan kan toksinli, deforme olmuş, pıhtılı kandır.

Sülükler operasyon sonrası tıbbi atık olarak imha edilir.(atılır). Her hastaya her seansta yeni steril sükükler kullanılır.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!