Teslim olup her şeyi anlattı! 20 sayfalık itiraf

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı olan işadamı, güvenlik güçlerine teslim olarak itirafçı oldu.

Teslim olup her şeyi anlattı! 20 sayfalık itiraf

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet  Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı olan  işadamı, güvenlik güçlerine teslim olarak itirafçı oldu. 

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince görülen "FETÖ/PDY'ye üye olmak" ve  "Terör örgütüne finans sağlamak" suçlarından 25 yıla kadar hapis istemiyle dava  açılan 104 sanıklı davanın sanıklarından bir iş adamı, güvenlik güçlerine teslim  oldu.

Adli makamlarca tutuklanan sanık iş adamı, Etkin Pişmanlık  hükümlerinden faydalanmak için itirafçı oldu. Söz konusu kişinin itiraflarının,  yaklaşık 20 sayfa tuttuğu belirtildi.

Yurt dışına kaçtığı iddia edilen iş adamının, bugüne kadar Türkiye'de  saklandığını ifade ettiği öğrenildi.

Söz konusu iş adamının, 17-25 Aralık sonrası FETÖ elebaşı Fetullah  Gülen'in çağrısı üzerine Bank Asya'ya 50 milyon TL yatırdığı iddia edilmişti.

Bu iş adamının tekstil ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren 2  şirketteki hisseleri FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 4 Ekim 2016’da kayyuma  devredilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!