AK Parti İstanbul İl Başkanı görevinden istifa eden Selim Temurci kimdir?

2015 yılında AK Parti İl Başkanlığı Kongresi'nde görev üstlenen Selim Temurci görevinden bugün istifa ettiğinin açıklamasını gerçekleştirdi. Peki, 3 dönem boyunca AK Parti İl Başkanlığı görevinde bulunan Selim Temurci kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Selim Temurci'nin detaylı biyografisi...

AK Parti İstanbul İl Başkanı görevinden istifa eden Selim Temurci kimdir?


2015 yılından beridir Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı Kongresi'nde görev alan Selim Temurci; 9 Şubat 2018 tarihinde, yani bugün itibariyle bir basın toplantısı düzenleyerek görevinden istifa ettiğinin açıklamasını gerçekleştirdi. Peki, Selim Temurci neden AK Parti İl Başkanlığı görevinden istifa etti? Selim Temurci'nin görevinden ayrıldığının açıklamasının hemen sonrasında kamuoyu kim olduğu ve hayatına ilişki detaylı bilgi almak üzeri internetten sorgulamalarını hızlandırdı. Peki, AK Parti İl Başkanlığı görevini bırakmasıyla gündemin nabzına oturan Selim Temurci kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Selim Temurci'nin detaylı biyografisi...

SELİM TEMURCİ SON DAKİKA İSTİFA AÇIKLAMASI…

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, il başkanlığı görevini bıraktı. Temurci şu açıklamalarda bulundu:

1 Kasım, hamdolsun hepimiz için çok büyük bir bayram oldu. Olağanüstü bir performans sergiledi, İstanbul teşkilatları. Ana kadememizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla onlarca proje, yüzlerce program ve faaliyetle birlikte olduk. Bu süreçte biz sadece aldığımızla devam eden bir yönetim olmak istemedik. Genç bir ekiptik, sandık esaslı çalışmayı, İstanbul'da benimsedik. Bizim için çok önemli Gönül Köprüsü Platformu'nu göreve geldikten 6 ay sonra faaliyete geçirdik. Bu çalışma artık genel merkezimiz tarafından tüm Türkiye'de, Güneydoğu'da ve Doğu'daki illerimizde uygulanan bir proje haline geldi. İlk kez bir siyasi partide sürekli eğitim diye, binlerce teşkilat mensubunu seçimlerde eğitime tabi tuttuk.

1 Kasım'dan sonra yeni bir dönem başladı İstanbul teşkilatları için. Bu kendi içimizde büyük bir imtihan, diğer taraftan çok daha fazla çalışmak zamanıydı. 15 Temmuz AK Parti İstanbul Teşkilatı'nın kazanmış olduğu bir zaferdir. İstanbul İl Başkanlığı'nı teslim etmedik. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetli, minnetle yadediyorum. Ben İstanbul'da 3 yılda bütün zorluklara rağmen destan yazan, en büyük destanını da 15 Temmuz'da yazan teşkilatımızın her bir ferdine yürekten teşekkür ediyorum.

Dünyanın şu ana kadar gördüğüm en büyük mitingini 7 Ağustos'ta gerçekleştiren bu teşkilat unutulmazlar arasına girdiğini düşünüyorum.

Başarı ya da başarısızlık işe kattığınız samimiyetle ve gayretinizle ilgilidir. Bizi yoktan vareden yüce mevlamız her olayda bizi farklı bir imtihana tabii tutar. Dava hukukunun korunması bu süreçlerin partimiz adına zaferler sonuçlanması için hayati bir önem arz etmektedir.

selim

SELİM TEMURCİ KİMDİR?

1970 yılında Rize Çayeli’nde doğan Selim Temurci, İmam Hatip Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Yüksek Lisansını ve Doktorasını Marmara Üniversitesi’nde ekonomi üzerine tamamlayan Temurci, özel sektörde üst düzey yöneticilik görevlerini yerine getirdi.

Köprü Grubu Derneği Başkanlığının yanısıra bir çok sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev alan Temurci’nin ekonomi ve siyaset alanlarında çok sayıda makalesi yayımlandı.

Siyasi çalışmalarına Gençlik Kollarında başlayan Temurci; İl Başkan Yardımcılıkları da dahil olmak üzere farklı görevlerde bulundu.

2006 – 2009 yıllarında AK Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 -2012 yıllarında ise İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Temurci, 2012 -2015 yılları arasında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti.

8 Şubat 2015 tarihinde yapılan AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanlığına seçilen Dr.Selim Temurci evli ve 3 çocuk babasıdır.

selim

İLİŞKİLİ HABERLER

AK Parti İstanbul İl Başkanı istifa etti!
İç Politika
48 DAKİKA ÖNCE
AK Parti İstanbul İl Başkanı istifa etti!
AK Parti İl Başkanı selim temurci selim temurci istifa etti GÜNCEL Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Çakır’dan kutlama sonrası Oktay açıklaması
Deniz Seki ameliyat oldu!
Deniz Seki ameliyat oldu!