Türkiyeye övgüler yağdıran ülkeyi duysanız şok olacaksınız

Son dakika dünya haberler

Türkiyeye övgüler yağdıran ülkeyi duysanız şok olacaksınız

Amerikalı liderlerden Türkiye'ye övgü ve destek

ABD’nin en önemli Müslüman hakları savunucusu sivil toplum kuruluşu  olan Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi’nin (CAIR) Los Angeles temsilciliğiyle iş  birliği halinde organize edilen buluşmada konuşan Müslüman liderler, Türkiye'den  övgüyle bahsetti.

"Türkiye'nin yanındayız" mesajı

Müslüman liderler, Türkiye'nin İslam dünyasına yaptığı katkılardan 3,5  milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapmasına, Filistin davasına verdiği  destekten Kudüs konusundaki duruşuna kadar birçok alanda Türkiye'nin yanında  olduklarını belirterek Türk milletine teşekkür etti.
CAIR-Los Angeles Direktörü Hussam Ayloush, "Türkiye’nin tüm  Müslümanların kalbinde özel bir yeri var; ben aslen bir Suriyeli olarak  Turkiye’nin şimdiye kadar verdiği tüm destek için çok teşekkür ediyorum."  ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek

Programa katılan Filistinli bir imam da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın ve Türkiye'nin başarılı olması için her gün dua ettiklerini belirtti

Ardından kürsüye gelen TURCA Derneği Kurucu Başkanı Vakkas Doğantekin  de, davetlilerden Afrin’i PYD/PKK'lı teröristlerden temizleyen kahraman Mehmetçik  ve Özgur Suriye Ordusu (ÖSO) için dua istedi.

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili  kitap ve broşürlerin de dağıtıldığı etkinlikte konuklara Türk mutfağından  yemekler ikram edildi.

Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosluğunun ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya katılan Amerikalı Müslüman liderler, 3,5 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapmasına, Filistin davasına verdiği destekten Kudüs konusundaki duruşuna kadar birçok alanda Türkiye'ye teşekkür etti. Liderler 'Türkiye'nin yanındayız' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018'in En Çok Kazanan Modelleri Belli Oldu
2018'in En Çok Kazanan Modelleri Belli Oldu
Bülent Ersoy, Yeni İmajıyla Tam Not Aldı
Bülent Ersoy, Yeni İmajıyla Tam Not Aldı