Tecavüze idam kararı verdiler

Son dakika dünya haberleri

Tecavüze idam kararı verdiler

Ülke kararını verdi! Çocuk tecavüzüne idam

Press Trust of India ajansının ve Hindustan Times'ın haberine göre,  Başbakan Narendra Modi'nin çağrısı üzerine acil toplanan kabine, Ceza Hukuku'nda  12 yaşından küçük çocuklara tecavüze idamı öngörecek şekilde değişiklik  yapılmasına ilişkin kararnameyi kabul etti.
Yasalaşması için 6 ay içinde parlamentoda kabul edilmesi gereken  kararname, kabine tarafından Devlet Başkanı Ram Nath Kovind'e gönderildi.
Hindistan'da çocuk tecavüzü şüphelileri hakkında, bu 6 aylık süre  zarfında kararname çerçevesinde kovuşturma açılabileceği vurgulandı.
Ülkede mevcut yasalar kapsamında reşit olmayanlara ağır cinsel  saldırıya, en yüksek ömür boyu hapis cezası veriliyor.
Cammu Keşmir'e bağlı Kathua'da Müslüman göçer topluluğu Gujjarlar'a  mensup bir ailenin 8 yaşındaki kız çocuğunun 10 Ocak'ta aralarında emekli bir  kamu görevlisi ve polis memurlarının bulunduğu 8 kişi tarafından kaçırılıp bir  Hindu tapınağında bir hafta boyunca tecavüze uğradıktan sonra vahşice  öldürüldüğünün ortaya çıkması, ülkeyi derinden sarsmıştı.

Mumbai ve Yeni Delhi dahil ülke genelinde önceki haftalarda küçük kız  için adalet çağrısıyla geniş çaplı gösteriler düzenlenmişti.

Hindistan hükümeti, 12 yaşından küçük çocuklara tecavüzden suçlu bulunanlara idam cezasını öngören kararnameyi onayladı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gündeme bomba gibi düştü Beren Saat'i istememişler
Gündeme bomba gibi düştü Beren Saat'i istememişler
Natalia Oreiro'dan Dünyayı şaşırtan İstek!
Natalia Oreiro'dan Dünyayı şaşırtan İstek!