Ak parti'den istifa etti

Son dakika güncel haberler

Ak parti'den istifa etti

Önemli isimler milletvekilliği adaylığı için görevlerinden istifa etti

24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekilli aday adayı olmak isteyen belediye başkanı ve bürokratlar peş peşe istifa ediyor. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Hatay’ın Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Selçuk Çebi, TOKİ Baş Hukuk Müşaviri Abdullah Güler, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi (BMVD) Başkanı Bülent Sarıgül AK Parti'den milletvekilliği adaylığı için görevlerinden ayrıldı. DİSK) Genel Başkanı Kani Beko da istifa ederek, CHP çatısı altında İzmir'den aday adayı oldu.
Hatay’ın Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 24 Haziran’da yapılacak seçimde, milletvekili aday adayı olduğunu söyleyerek görevinden istifa etti AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini açıklayan Hüseyin Şanverdi, “Bu dönemde her şeyi yapabildik mi? Tabii ki bitiremedik. İnsanların yaşadığı yerde sorun bitmez. Biz alt yapı ve üst yapı, eğitim, okul hizmetlerinde elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. 24 saat esasına göre çalıştık. Tüm mesai arkadaşlarımıza, belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum, bundan sonra da Reyhanlı’ya daha çok sahip çıkacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekilli aday adayı olmak için belediye başkanlığı görevinden istifa etti. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, 1999 yılından bu yana sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinden istifa etti. AK Parti ilçe binasında, ilçe Başkanı Arif Yavuzer, belediye meclis üyeleri ve partililer ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Çetinkaya, 20 yıl önce seçildiği başkanlık görevini, 24 Haziran'da yapılacak genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için bıraktığını söyledi. Kendisi için de bu dönemin önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Çetinkaya, belediye başkanı olduğu günden sonra yapılacak her milletvekili seçiminde kendisinin milletvekili adayı olup olmayacağı konusunda kamuoyunda söylemlerin olduğunu, ancak kendisinin hiçbir zaman bu söylemlere itibar etmeyerek, milletin hizmetkarı olmayı tercih ettiğini belirtti. Çetinkaya, "2007 yılında, 2011 yılında benim milletvekili olup olmayacağım konusunda her zaman söylemler, talepler gündeme gelmiştir. Bugün de yine aynı şekilde. Ben her dönem, yapacağımız hizmetler, projelerimiz olduğunu söyledim. Hiçbir zaman kendim bir görev istemedim. Hayatım boyunca şunu gördüm, her kim olursanız olun, yaptığınız işi iyi yaparsanız, doğru olanı yaparsanız sizi birileri takdir ediyor. Bugün geldiğimiz noktada benim bir tercihim olmadı, partim bize her ne görev verirse ben partimin, milletimin hizmetinde olacağımı beyan ettim. Partimiz bize bundan sonraki süreçte bize böyle bir görev uygun gördü. Tabi biraz burukluk var. Ancak bu bir ayrılık değildir. Bizim istifamız milletimizden bir ayrılık değil, aksine milletimize yapacağımız hizmetlerin bir başlangıcıdır. Sizlerden isteğim, bu ayrılığı art niyetle değerlendirmek isteyen kişiler gruplar olabilir. Biz bir olursak, beraber olursak, iri olursak daha güçlü oluruz. Hepinize bugüne kadar bana gösterdiğiniz ilgi ve destek teşekkür ediyorum. İnşallah, ilçemiz için, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olur" dedi. Başkan Çetinkaya, belediye başkanlığı görevini meclis başkan vekili Erdeniz Yavuz'un yürüteceğini ve Valilik tarafından 10 gün içinde meclis üyeleri arasında yapılacak seçimle de seçilecek meclis üyesinin seçimlere kadar belediye başkanlığı görevinde bulunacağını bildirdi. AK Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer de bugün üzüntü ve sevinci bir arada yaşadıklarını, ancak daha güzel günlerin gelecekte olduğunu düşünerek üzüntülerini bir kenara bırakıp sevinçlerini yaşamaya çalıştıklarını söyledi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İrem Derici Sevgilisi Ataberk Özdene ile Alyanslı Fotoğraf Paylaştı
İrem Derici Sevgilisi Ataberk Özdene ile Alyanslı Fotoğraf Paylaştı
Şarkıcı Hatice, Transparan Kıyafetiyle Dans Etti
Şarkıcı Hatice, Transparan Kıyafetiyle Dans Etti