En ağır darbe peş peşe haberler geliyor şu anda

Son Dakika Güncel Haberler

En ağır darbe peş peşe haberler geliyor şu anda

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, "01-08 Haziran 2018 tarihleri arasında Irak kuzeyindeki bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik düzenlenen hava harekâtlarında 18 teröristin daha etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bu harekâtlar neticesinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 34’e ulaşmıştır."  denildi. 

ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın "Kandil, Sincar'a operasyon başlattık" açıklamasından sonra gözler, Afrin operasyonunun da komutanı olan 2'nci Ordu Komutanı İsmail Metin Temel'in idaresinde yürütülen Kandil operasyonuna çevrildi. Kandil harekâtı öncesi Irak'ın kuzeyindeki Hakurk Vadisi'nin alınmasıyla PKK'nın bölgedeki can damarı kesildi. Dün de Kandil'de 14 önemli nokta vurularak, teröristlerin kullandığı barınma alanları ve silah depoları yok edildi. PKK terör örgütünün 35 yıllık komuta merkezi olarak bilinen Kandil Dağına yönelik harekât planının ayrıntıları ortaya çıktı. TSK bu kapsamda önce Hakurk'u hedef aldı ve 10 Mart 2018'de güvenlik güçleri sessiz sedasız karadan Irak'ın kuzeyindeki Hakurk kampına yönelik operasyona başladı. Hakurk Vadisinde 90 günü aşkın süreden beri devam eden hava destekli kara operasyonunda önemli sonuçlar elde edildi ve teröristlerin Kandil'le bağlantısı kesildi. Bugüne kadar hep hava harekâtlarıyla sınırlı kalan Hakurk'a 1995'ten sonra ilk kez yapılan kapsamlı operasyona hazırlıksız yakalanan PKK'lı teröristler ağır kayıplar verdi. Hakurk bölgesinde yaklaşık 250 terörist etkisiz hale getirildi.

Hakurk temizlendi şimdi sıra Kandil’de

 
SINIRDAN SIZMALAR KESİLDİ
 
Terörıstlere eğitimlerde anlatılan ve sözde destan yazıldığını iddia ettikleri Lelikan tepesine kalıcı konuşlanan Mehmetçik, teröriste alan daraltma, kendine alan açma stratejisiyle Hakurk'u da içine alan Bradost'ta kontrolü tamamen sağladı. Kandil'de eğitimlerini tamamlayan teröristler her yıl Bradost alanındaki Hakurk Vadisinden Türkiye'ye sızarak Tunceli, Sivas, Erzurum ve Erzincan üzerinden Doğu ve Batı Karadeniz'e kadar açılım yapıyordu. Bölgenin kontrol altına alınmasıyla PKK'nın beyin takımının da bulunduğu Kandil güzergâhındaki Barazgir Vadisinde kontrol ele geçirildi. TSK'nın eline geçen Bradost ve Barazgir, PKK için çok büyük önem taşıyordu. Kandil'den Suriye'deki YPG'ye ve Sincar'a terörist ve silah ikmalinde bu iki bölge kullanılıyordu. Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Bestler-Dereler ile Hakurk'a yönelik iki ayrı hava harekatında 9 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İrem Derici Sevgilisi Ataberk Özdene ile Alyanslı Fotoğraf Paylaştı
İrem Derici Sevgilisi Ataberk Özdene ile Alyanslı Fotoğraf Paylaştı
Şarkıcı Hatice, Transparan Kıyafetiyle Dans Etti
Şarkıcı Hatice, Transparan Kıyafetiyle Dans Etti