Kaçak Su Tespiti İşlemleri Hakkında Genel Bilgiler

Su kaçağı, farklı amaçlar için mevcut yapılardaki su tesisatların sızıntılarının tespit edilmesi işlemi olarak tanımlanabilmektedir.

Kaçak Su Tespiti İşlemleri Hakkında Genel Bilgiler

Su kaçağı, farklı amaçlar için mevcut yapılardaki su tesisatların sızıntılarının tespit edilmesi işlemi olarak tanımlanabilmektedir. Su tesisatlarındaki sızıntılar birçok mekanda sıkça karşılaşılan bir sorundur. Hatta bazen su kaçağı o yere ciddi boyutlarda zarar verebilmektedir. Üstelik bu zarar çevredeki diğer yapıları da etkileyebilmektedir.

İstanbul gibi metropollerde yaygın olarak görülen su kaçağının çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Genel olarak su sızıntılarının oluşma sebebi şöyledir:

 Suyun aktığı boru bölümünde bir çatlak gibi bir sıkıntı olması ihtimali yüksektir. Örnek olarak, bir yapıdaki su borularının uzun yıllardır kullanılıyor olması borunun içinden su sızıntısına neden olabilmektedir. Yapı inşaat aşamasındayken uygulanan yanlış işçilik ve kalitesiz malzeme de sızıntı yaratabilmektedir. Buna ek olarak ekstra durumlarda çatlak veya benzeri deformasyonlar görülebilir. Yeryüzüne yakın olan hafif veya şiddetli depremler çoğu zaman su tesisatında hasar meydana getirebilmektedir. Bu sızıntı ve deformasyonlar, uzun süre fark edilmediğinde, tedbir alınmadığında o yerde kötü bir koku yayacaktır. Kötü kokunun olması da özellikle kalabalık iş yerleri için ekonomik zarara yol açabilmektedir.

Su Kaçağında Teknolojik Gelişmeler

Su tesisatlarında meydana gelen sıkıntılarda önemli olan sorunun doğru bir şekilde ele alınması, kaçak su tespiti yapılarak net bir çözüm arayışında olunmasıdır. Teknolojik gelişmeler sayesinde birçok sızıntı problemi rahatlıkla çözülebilmektedir; fakat yanlış tespit gibi nedenlerle sonuç alınmayan çalışmalar meydana gelebilmektedir. Teknolojik aletler amaca uygun ve doğru kullanıldığında bizlere çeşitli imkânlar sunmaktadır. Bu açıdan, su Kaçağının tespit edilmesi ve daha az hasarla çözüm alınması teknolojik aletlerle mümkündür. Alanında uzman kişiler, doğru bakış açısı ve sorunun doğru çözülmesi açısından büyük öneme sahiptirler. Yanlış bakış açısı yanlış uygulamayı getireceğinden var olan sorun daha da büyüyebilir ve çok ciddi maddi zarara neden olabilir. Bunun yaşanmaması adına alanında uzman ekiplerden destek almak sorunla ilgili en doğru karardır.

Türkiye’de birçok ilde, özellikle tarihi değeri olan yapılarda su kaçağından fazlaca bahsedilebilir. İstanbul gibi bolca tarihi eski yapıların bulunduğu şehirlerde su kaçakları daha sık görülmektedir.

Birçok firma tarafından aracılığıyla yapılmakta ve yapıların sıkıntısı profesyonel anlamda en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Su kaçağı tespiti işlemlerinde teknolojik cihazlardan faydalanılmaktadır. Sorunun doğru tespiti ve çözümün hızlı olması bakımından bu cihazlar oldukça önemlidir. Tesisattaki su kaçağının bulunması ve onarımında en büyük sıkıntı kırma işlemidir. Maddi anlamda kırma işlemiyle yapılan tesisler artık son bulmuştur. Bunun yerine modern cihazlar kullanılmaktadır. Son teknoloji sayesinde sızıntı algılayan araçlarla ekstra masrafa neden olan uygulamalar eskide kalmıştır. Bu anlamda kırma olmadan tespit edilen su sızıntıları hem ev sahiplerine hem de çalışanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Noktasal olarak çözülen sorunla birlikte sorun en rahat şekilde çözülmüş olacaktır. Son olarak sızıntı gibi durumlarda uzman firmalara başvurmanız işin garantisi açısından önemlidir.

 

İstanbul’un öncü Su Tesisatçı Firması: Özeniş Tesisat

Su kaçaklarının merkezi tespit edilmediğinde evinizi tıpkı gizli bir düşman gibi istila ederek üst kata, alt kata ve yan binalara kadar ulaşabilen bir sızıntı ortaya çıkmaktadır. Su sızıntıları bazen temiz su borusundan sızmayan ve özellikle kanalizasyon ya da banyo giderlerinden sızan kirli sulardan oluşmaktadır. Böyle olduğunda ev kullanılmayacak hale gelebilmektedir. Ev ve işyerlerinde sağlıklı yaşam alanlarını teknolojik aletlerle destekleyen İstanbul su kaçağı bulma su sızıntılarının kaynağını tespit ederek adeta nokta atışı yapabilen cihazlara ve donanıma sahip ekibi mevcuttur.

Çalışanlarına çağın gereksinimlerine göre gerekli eğitimleri aldırarak başarılı ve işinde ehil olan personellere sahip olabilen İstanbul’un tek su tesisatçı firmasıdır. Yaptığı işler sonrası adından sıkça söz ettirmeyi başararak kendi müşterileri arasında büyük bir ağ kurarak müşteri kitlesini artıran İstanbul su kaçağı bulma müşterilerini memnun etmek için son teknolojik aletleriyle çalışmaktadır. Ayrıca tıkalı lavabo, tuvalet ve banyo giderlerini zahmetsizce açabilen son derece titizlik çerçevesinde hareket ederek evin kirlenmesiyle sonuçlanabilecek kazaların önlemlerini almaktadır. Müşterilerinin daima güvenini kazanan firma kalorifer peteklerin temizlenmesi işini de büyük bir ustalıkla yapmaktadır. Bilindiği gibi kalorifer petekleri her yıl periyodik olarak temizliğinin yapılması gereken yapılmadığında içerisinde kireç çamurlaşmış tortular bırakarak peteğin ısınmasını engelleyen bir olaya dönüşmektedir. Bu nedenle daha fazla enerji tüketimi yapılmasına etken olmaktadır. Müşterilerin maddi anlamda daha az enerjiyle kalorifer peteklerini ısıtmasına olanak sağlayan yetkinlik kazanmış firma olmasıyla İstanbulluların vaz geçilmez su tesisatçı firması olmaktadır.

Kaynak: https://www.sukacagiistanbul.gen.tr

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı