Son Dakika: Kılıçdaroğluna soruşturma

Son Dakika Güncel Haber

Son Dakika: Kılıçdaroğluna soruşturma

Son dakika... Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Twitter hesabından  paylaştığı karikatür nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında  "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, CHP Genel  Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından "Tayyipler alemi" paylaşımında  bulunduğu belirtilerek, Kılıçdaroğlu hakkında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili  maddeleri uyarınca "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlatıldığı  bildirildi.
Kılıçdaroğlu, dün partisinin TBMM Grup Toplantısında söz konusu  karikatürü Twitter hesabından paylaşacağını açıklamış ve partisinin  milletvekillerine de bu yönde talimat vermişti. Kılıçdaroğlu, karikatürü dün akşam resmi Twitter hesabından  "Eleştiriye ve mizaha tahammül edeceksin, etmelisin. Hapse atarak eleştirinin ve  mizahın önüne geçemezsin." mesajıyla paylaşmıştı.

Başsavcılık, soruşturma kapsamında fezleke hazırlayarak Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılmasını isteyebilecek. Kılıçdaroğlu, hakkında yapılacak soruşturma sonunda dokunulmazlığı kaldırılırsa 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle yargılanacak. Başsavcılık Kılıçdaroğlu hakkında takipsizlik kararı da verebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı