O anı hiç unutamıyor... Uyandığımda babam altımdaydı ve ölmüştü

Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız...

O anı hiç unutamıyor... Uyandığımda babam altımdaydı ve ölmüştü

Van Salihiye Mahallesi'ndeki evlerinde 10 kişilik ailesiyle deprem esnasında enkaz altında kalan Kırgız KasımKarakaş, 7,2 büyüklüğündeki sarsıntının ardından yaşadıklarını anlattı. Büyük bir yıkımın yaşandığı deprem esnasında sarıldığı babasıyla beton bloklarının altında 15 saat geçiren Karakaş, "Deprem esnasında ben babama sarıldım, o an evimiz üstümüze çöktü. Ben bayılmıştım, uyandığımda babam altımdaydı ve ölmüştü. Mutfak bölümünden sesler geliyordu ama kimse sesimizi duymuyordu. 'Her şey bitti' dediğimde balyoz seslerini duydum." şeklinde konuştu.

Deprem esnasında salonda babasıyla oturduğunu belirten Karakaş, şunları söyledi:

"Biz babamla salonda, ablalarım, kardeşlerim ve annem de mutfakta  oturuyordu. Depremde ev üzerimize çöktü. 15 saat sonra enkazdan çıktık ama 3 canımızı yitirdik. Annem, babam ve kız kardeşimi kaybettim. Erzurum'da yaklaşık 5  ay tedavi gördüm. Annem ve kız kardeşimin vefat ettiğini köye geldiğimde  öğrendim, babamın daha önceden vefat ettiğinden haberim vardı."

 Karakaş, ilçeye depremin yaşandığı yıl taşındıklarını dile getirerek,  şöyle devam etti: 

"İlçeye taşındığımız yıl deprem meydana geldi. Enkazda 10 kişi vardık, 7 kişi çıktık, 3 kişi vefat etti. Enkaz altındayken umudumuzu yitirmişken çok şükür sağ çıktık. Şu an bazı rahatsızlıklarımdan kaynaklı tedavi görüyorum, ağrılarım devam ediyor. Belediyede çalışıyorum, boş vakitlerimde kendi  ihtiyaçlarımı görebiliyorum. Bazen bahçede çalışıyorum." Depremin ardından devletin her konuda kendilerine destekte bulunduğunu  belirten Karakaş, "Çok şükür sağlığım da yerine geliyor. Bahçede çalıştıkça  psikolojim  daha iyi oluyor." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Canlı Bahis Siteleribets101xbethttps://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gelinim Mutfakta bu haftanın finalinde kimler elendi? Puan durumu nasıl
Gelinim Mutfakta bu haftanın finalinde kimler elendi? Puan durumu nasıl
Ünlülerden çocuklarıyla beraber Koruncuk’a tam destek!
Ünlülerden çocuklarıyla beraber Koruncuk’a tam destek!