En az ilkokul mevzunu 32 yaşını geçmemiş 1000 işçi alınacak

Haberin Ayrıntıları İçin Tıkayınız...

En az ilkokul mevzunu 32 yaşını geçmemiş 1000 işçi alınacak

Zonguldak'ta bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınacak 1000 işçi için başvurular 12 Şubat'ta başlıyor. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, işçi alımının kente ilaç olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen 5 Haziran'da Zonguldak'ta düzenlediği mitingde TTK'ya ilk etapta 1000, ikinci etapta 500 olmak üzere toplam 1500 işçi alımı sözü vermişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve TTK Genel Müdürlüğü yetkilileri kuruma alınacak yer altı üretim işçisi için çalışmalarını tamamladı. TTK'nın resmi internet sitesinde, alınacak 1000 işçi için başvuru şartları açıklandı. 12 Şubat'ta başlayacak ve 5 gün sürecek başvuruların İş-Kur aracılığıyla alınacağı ifade edilen açıklamada, Zonguldak'a 700, Bartın'a 200 ve Karabük'e 100 kontenjan ayrıldığı duyuruldu. 18 yaşını tamamlamış, 32 yaşından gün almayan adaylar için başvuruların ardından 2- 3 Mart tarihlerinde Zonguldak, Bartın ve Karabük'te noter huzurunda kura çekileceği belirtildi.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILACAK ŞARTLAR

İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,

En az İlkokul mezunu olmak,

İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak,

Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olma

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;

Zonguldak 700 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,

Amasra/Bartın 200 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,

Karabük 100 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Karabük Nikah salonunda saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında panoayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 12.02.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munroe Bergdorf dünyaca ünlü firmanın çekimlerinde çalıştı
Munroe Bergdorf dünyaca ünlü firmanın çekimlerinde çalıştı
Neslihan Atagül'ün Bornozlu Paylaşımına Beğeni Yağdı
Neslihan Atagül'ün Bornozlu Paylaşımına Beğeni Yağdı