Dört Yılda Bir Kurtuluş Savaşı mı?

Dört Yılda Bir Kurtuluş Savaşı mı?

KUCAĞINIZA PİSLEYEN ŞIMARIK ÇOCUKLAR
 

Artık bir karar vermek gerekmiyor mu? On yılı aşkındır kardeş olduğumuza, bir ve beraber olduğumuza bir türlü ikna edemediğimiz, hiçbir zaman da edemeyeceğimiz sülük karekterlileri bu seçim sonrası da balkondan kucaklayacakmıyız? Davetlerde kırmızı halıda karşılayacakmıyız? Eğer yapacaksak ne bir kurtuluş savaşındayız ne de büyük hedeflerimiz var demektir.

 

Merhametten maraz değil,artık çok daha fazlası doğdu çünkü. Siz her defasında kin beslemediğinizi vurgulayıp,her kucakladığınızda kucağınıza pisleyen bu pişkin hayasızlara artık biz,en azından ben tahammül edemiyorum.Bir zahmet ben ve benim gibilerin temsilcileri olarak da artık siz de tahammül etmeyin.

 

Vatandaş olarak sizleri sevmeyen desteklemeyen olacak bu doğaldır,en çok uğraştıkları “kutuplaşma” olsun diye söylemiyorum bunları.Toplumun kutuplaşması değil artık bir kısım sülüklerin toplumdan dışlanması gerektiğini söylemeye çalışıyorum.

 

Büyük hedeflere giden yolda toplumun bir kesimi yine yanınızda olmayacaktır o ayrı mesele.Bunu da artık göz önünde bulundurursunuz.Bu benim savaşım değil “AKEPE”nin savaşı diyecekler için artık bir “HIYANET-İ VATANİYE” durumu kaçınılmaz olacaktır herhalde.

 

 

BU MALZEME İLE BU HEDEF ÇOK UĞRAŞTIRIR

 

Ekonomik, Askeri ve Siyasi olarak devrim niteliğinde gelişimler kaydedebilirsiniz, ama toplumsal olarak eğer bir amaç doğrultusunda bir araya gelemiyorsanız, hatta toplumunuzun büyük bir kısmı amaçsız ise koyduğunuz hedeflere ulaşamazsınız. Yaptığınız bu atılımlar ile beraber toplumu da geçmişin sorumluluğu ile gelecek hedefi oluşturma bilinci ile dönüştürmek zorundasınız.

 

Bu doğrultuda çalışmalar yapılmıyor değil ama hala çok yetersiz. Eğer siyasi partileriniz bile ortak bir devlet Politikasına sahip değilse, toplumun büyük bir kesiminde aidiyet sorunu varsa sizi hedeflerinizden alıkoyacak başka hiçbir dış güce gerek yoktur. Yapının dayanıklılığı temelden ve kullanılan malzemeden kaynaklanır. Acı ama gerçek ki toplumumuzda azımsanmayacak bir kesim bu mücadeleyi  ya hala idrak edememiş ya da kendini bu topraklara ait görmüyor. Bu da  işi oldukça zorlaştırıyor, geciktiriyor.

 

 

DÖNEN DÖNSÜN SİZ DÖNMEYİN

 

Belki gereksiz tekrar edip duruyor gibi gelebilir,ama içime sinmediğinden,kendimi kandırılmış hissettiğimdenmidir bilmem ama,seçimi,vaatleri hiçbir şeyi merak etmiyorum. Çünkü biliyorum ki ne yaparsanız yapın kayıtsız şartsız sizi iktidar yapanlar yine yapacak ve kendinizi paralasanız da sevgisini kazanamayacaklarınız yine size sempati bile duymayacaktır. Yani sonuç yine değişmeyecektir.Benim merak ettiğim balkondur…

 

Benim merak ettiğim bu gün düşman olanların,balkonda kardeş olup olmayacaklarıdır. Benim merak ettiğim, Lobideki yığınak (Molotof,tıbbi malzeme vs.) başka, marina ihalesi başka durumunun devam edip etmeyeceğidir.. Kısacası bir “2. KURTULUŞ SAVAŞI” doğru olsun isrtiyorum. Hala inancım var, kolay olmadığını biliyorum çünkü. Ama en azından tutarsızlık olarak anlaşılacak hallerde olmayalım.. Bugün iğrençliğini haykırdığımızı artık ne balkondan kucaklayalım, ne de elini sıkalım…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ünlü isim hayatını kaybetti
ünlü isim hayatını kaybetti
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!