Çatı Örgüt?

Çatı Örgüt?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük buluşması haberini izlerken cahilliğimdenmidir yoksa algıda mı seçiciyim bilmiyorum “AKEPE DEVLETİYLE TOPYEKÜN MÜCADELE” mealli cümle aklıma mıhlanıverdi.AKP bir devlet ise CHP ne? Sorusu yedi bitirdi zaten kıt olan beynimi.Sonra suyun kaldırma kuvvetini bulan Arşimet gibi fırlayıverdim,buldum! Buldum!..

 

CHP bir çatı örgüt!Kemal bey rutin olarak bugün sonuç olarak yaşanan birçok ekonomik ve sosyal sorunları,sebeplerinin kıyısından köşesinden geçmeden hükümet politikalarına yıkıverdikten sonra özüne döndü ve topyekün mücadelenin startını verdi.(Uyuşturucu ve taciz tecavüzden bahsederken,Y.Nuri ÖZTÜRK-Müjdat GEZEN ve Uğur DÜNDAR hakkında bir laf edeydi ciddiye alırdım,ama nerdeeee?çünkü onlar sebep!!

 

Şöyle ki;Devrimciliğin öz’ünü teşkil eden militarizm bugünkü kadar olmasa da geçmişten bugüne CHP’de ama az ama çok kendine yer bulagelmiştir.Ama Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP hepinizin bildiği gibi bütün illegal hatta terör örgütlerinin adeta çatı örgütü haline gelmiş bulunmakta.Alnından öptüğü,arkadaş yoldaş olup selam çaktığı,Terörist değiliz diyorlarsa değillerdir canım dediklerini hepimiz biliyoruz.

 

Esas acı veren durum,”AKEPE DEVLETİ” tabiri-anlayışıdır.Bunu sadece Kılıçdaroğlu söylemiyor,önce devlete sonra da AKP’ye düşman kim varsa bu sakat düşünce ve anlayışa sahip.Burdan hareketle kendilerinin bir iktidarında nasıl bir devlet hayal ettiklerini de rahatlıkla görebilirsiniz,Allah muhafaza.. “AKEPE DEVLETİ” söylemi tek kelime ile Devlet düşmanlığına kılıftır.

 

Çünkü eğer Kılıçdaroğlunun söylediği gibi AKP bir devletleşmeye gidiyor olsaydı,bugün çatısı altında topladığı ne kadar yoldaşı varsa bundan önce devlete karşı hiçbir eylem ve söylemde bulunmamış olmaları gerekmezmiydi?Oysa herkes biliyor ve tarih de yazıyor ki,kendisinin de harfiyen fikirlerine katıldığı örgütler,”DYP DEVLETİ” varken de “ANAP DEVLETİ” varken de,”RP-DYP DEVLETİ” varken de aynı yolda yürüyor,devlete kin ve düşmanlık besliyorlardı.

 

Vüku bulan olayları saymama gerek yok.Sözün özü Devlet diye bir olgu ortaya çıktığı günden bugüne vardılar,düşmandılar ve olacaklar.Sözünün vahametinin farkında olmamasına imkan ve ihtimal olmadığından,bu söylem tüyler ürperticidir.Türkiye Cumhuriyeti Devletinin neden bir devlet politikası olmadığı sorusunun cevabı da biraz da burda saklı.

 

AK Partinin yanlış politikaları olabilir ama Kılıçdaroğlunun eleştirdiği konuların tamamı Devletin bekasını ilgilendiren konular,yani neredeyse AK Partinin en isabetli politika uyguladığı alanlar.”AKEPE DEVLETİ” sözünde saklı olan da Türkiye Cumhuriyeti Devletine duyulan kin ve düşmanlıktan başka bir şey değildir.

 

    Bir önceki yazıda bahsettiğimiz gibi bazı sendikalar ve sivil toplum örgütleri,özellikle çalışan kesimde biriken enerjiyi kullanmaya “Büyük Buluşma” ile start vermiş durumdalar.CHP de bütün bu legal-illegal örgütlerin makinist dairesi yani çatı örgütüdür.Hayırlı olsun..!!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir il bu iğrenç olayla sarsıldı! 14 yaşındaki kıza 24 kişi... yapanların arasında bakın kim var
Bir il bu iğrenç olayla sarsıldı! 14 yaşındaki kıza 24 kişi... yapanların arasında bakın kim var
ünlü isim hayatını kaybetti
ünlü isim hayatını kaybetti