Bahoz Erdal Suikasti İle PKK, YPG ve ABD'ye İnce Ayarlı Mesaj

Bahoz Erdal Suikasti İle PKK, YPG ve ABD'ye İnce Ayarlı Mesaj

Başlıktanda anlaşılacağı üzere Türkiye gündemini yaklaşık 3-4 gündür meşgul ediyor. Sosyal medyada ve çevremizdeki kişilere Bahoz Erdal'ın kim olduğunu bilmiyor. Konuya başlamadan önce Bahoz Erdal'dan bahsedelim. Çok ince detayına girmeden yüzeysel olarak bahsedeceğiz. 

BAHOZ ERDAL KİMDİR?

Bahoz Erdal, (asıl adı: Fehman Hüseyin), (d. 1969), PKK'nın üst düzey yöneticilerinden biri olan Suriyeli militan. Şam'da tıp eğitimi aldı. Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının ardından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'la birlikte örgüt yapılanmalarının kontrolünü ele geçirdi. 2004 ve 2009 yılları arasında örgütün askeri kanadı olan Halk Savunma Güçleri'nin başına geçti. Kürdistan Özgürlük Şahinleri adlı grubu yönettiği düşünüldü.

16 Eylül 2010'da Geçitli'de minibüsün mayına çarpması olayında etkisi olduğu öne sürüldü.

2012 Gaziantep saldırısı'nı verdiği bir röportajda yalanlamıştır.

28 Ekim 2015'den beri, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan "en çok aranan teröristler" listesinin kırmızı kategorisinde yer almaktadır. (Kaynak) Bahoz Erdal'ı kısaca tanıdık. 

Bahoz Erdal'ı öldüren Suriye'de Esad rejimine karşı savaşan Tel Hamis Tugayı askerleri tarafından öldürüldü. 

ABD Dış İşleri Bakanı John Kirby'e sorulduğunda "Hiç Haberim Yok" diyerek ilgin bir yanıt verdi. Nato toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan defalarca YPG'nin terör örgütü demesi üzerine NATO toplantı sonrası ABD Dış İşleri Bakanı Kirby'de tekrar açıklama yapıp; "YPG'yi biz terör örgütü olarak görmüyoruz." demesi üzerine gündeme bomba gibi Bahoz Erdal suikasti düştü. 

 

Evet buraya kadar herşey normal gibi gözüküyor değil mi?

 

Ama aslında ince bir ayar var buraya kadar olanlarda. PKK'nın 2 numaralı adamı YPG'nin kurucusu Suriye'de YPG'nin bölgesi olan Kamışlı şehrinde suikast sonucu öldürüldü.

Şimdi sormazlar mı adama?

PKK AB ve ABD terör örgütü olarak geçiyorken PKK'nın 2 numaralı adamı YPG'nin bölgesinde ne işi vardı?

İNCE AYARA GELELİM ŞİMDİ

Bahoz Erdal'ın ölümü teyitleşdikden sonra ABD Fehman Hüseyin'in "Neden Öldürüldü" "Nasıl Oldu" "Nerede Öldü" "Kim öldürdü" gibi soruların araştıralacağını söyledi. Kısacası ABD tutuşdu. Türkiye'den beklemediği bir hamle gördü.

Bahoz Erdal yaklaşık 7 aydır takip hem yakın takip hem elektronik takipteydi. Bu 7 aylık sürede Fehman Hüseyin 2 defa suikastten kıl payı kurtulmuştu. Suikasti Suriye Tel Hamis Tugayı Özel Operasyon Birlikleri yapsada Operasyonun arka planında AKTİF rol oynayan Milli İstihbarat Timi (MİT) var.

Türkiye Bahoz Erdal'ın Suriye'de Kamışlı Kentinde suikast ile öldürülmesi ABD'ye YPG'ninde bir terör örgütü olduğu PKK ve YPG'de kendi arasında çözülmeye başlaması ve bu terör örgütlerinede ince ayar vererek Türkiye'nin Konsept değişikliğine gittiğini ve Türkiye sınırları dışında terör örgütlerine operasyon izni çıktığını açıkca gösterdi. 

Uzun lafın kısası Bahoz Erdal'ın ölümü bir taşla üç kuş misali oldu.  ABD Türkiye gibi bir devlet ile Suriye'de müttefik olacağına Suriye'de terör örgütü olan YPG ile müttefik olmuştu. Sanırım ABD'li yöneticiler Türk Ata sözlerini bilmiyorlar. "Su testisi su yolunda kırılır. Yada Arkadaşını söyle bana senin kim olduğunu söyleyim sana" ABD'nin arkadaşı terör örgütü YPG olduğuna göre gerisini siz düşünün artık.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ünlü isim hayatını kaybetti
ünlü isim hayatını kaybetti
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!