Milyonlarca kişi bekliyordu! Asgari ücrette Flaş gelişme!

Haberin Detayları İçin Tıklayınız...

Milyonlarca kişi bekliyordu! Asgari ücrette Flaş gelişme!
Milyonlarca kişi bekliyordu! Asgari ücrette Flaş gelişme! Mehmet Demirbilek

Milyonlarca çalışan bekliyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarihi açıkladı. Bakan Selçuk Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 2 Aralık Pazartesi günü ilk toplantısını gerçekleştireceğini duyurdu.  İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan asgari ücret tespit komisyonu, 2020 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ilk toplantısını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda gerçekleştirecek. 

Taraflar, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücretin yeniden tespiti için bir araya gelecek. İlk toplantının ardından komisyon, işçi ve işverenin ev sahipliğinde de ayrı ayrı toplanacak. Komisyon, son toplantısını yine bakanlıkta yapacak.

Bakanlık Çalışma Genel Müdürü ve yardımcısı, Bakanlık İş Sağlığı ve Genel Müdürü ve yardımcısı, Devlet İstatistik Enstitüsü Ekonomik, Fiyat İstatistikleri ve İndeksler Dairesi Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı temsilcisi, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı ile işçileri temsilen Türk-İş, TİSK 'in katılacağı komisyon tarihi nihayet belli oldu. 

Asgari ücret ne kadar olacak?

2019 yılı enflasyon tahmini yüzde 12. Asgari ücret de önceki yılın enflasyon oranları genelde 2-5 puan üzerinde gerçekleşiyor. Böylece asgari ücrete yüzde 15 civarında bir artış olacağı beklentisi doğuyor. Bu oranın doğru çıkması durumunda asgari ücret, net 2.323 liraya ulaşacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Backlink Almanın Önemi ve SEO’daki Etkisi - Backlink nedir?
Backlink Almanın Önemi ve SEO’daki Etkisi - Backlink nedir?
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!