Adalet Bakanlığından Yüksek Maaşlı İş Fırsatı

Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek toplam 50 personel alımında ortalama maaşın 6.750 TL olacağı belirtiliyor.

Adalet Bakanlığından Yüksek Maaşlı İş Fırsatı
Adalet Bakanlığından Yüksek Maaşlı İş Fırsatı Mehmet Demirbilek

Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 50 personel alımın detayları Devlet Personel Daire Başkanlığı tarafından duyuruldu. Buna göre alınacak bu 50 personelin aylık maaşları 6.750 TL olup, Adalet Bakanlığı tarafından belirlenecek olan mali bütçe sonrasında oluşacak farkların maaşlara yansıtılacağı ifade ediliyor. Birçok kişi bu son derece avantajlı ve maaşı oldukça tatminkar olan kadro başvurularının nasıl, nerede ve hangi şartlarda gerçekleşeceğini merak ediyor.

Burada alınacak 50 personel için 2018 yılı KPSS B grubu puan sıralaması dikkate alınmak koşulu ile her bir kadro gurubu için belirlenen sayının 5 katı aday arasından, Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre 50 adet Mühendis pozisyonuna yerleştirme yapılacağı duyuruldu. Burada sözlü sınava girebilmek için en yüksek KPSS B grubu puanında başlayarak sayının 5 katına kadar aday çağırılacak.

Adalet Bakanlığı 50 Personel Alımı Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı sözleşmeli 50 mühendis alım şartları ise; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıma, 2018- KPSS (B) Grubu sınavına girmiş olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olma, ilgili bölümden en az lisans düzeyinde yükseköğrenim mezunu olma şeklinde belirtiliyor.

Başvuruda İstenen Belgeler

Adalet Bakanlığı sözleşmeli 50 mühendis alımı başvurularında istenen belgeler ise; başvuru formu, tercih formu, 2018 KPSS sonuç belgesi, Üniversite diploması, adayın sahip olduğu sertifika ve belgeler, el yazısı ile yazılmış fotoğraflı öz geçmiş, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, güvenlik soruşturması formu, sağlık açısından engeli olmadığına dair beyan formu, mesleki tecrübeyi gösterir SGK döküm belgesi şeklindedir.

Başvuru Tarihi ve Yeri

Adalet Bakanlığı sözleşmeli 50 mühendis alımı başvuru tarihi, 27/01/2020 tarihinden 10/02/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekiyor. Postada yaşanan sıkıntılardan dolayı başvuru sahipleri herhangi bir hak iddia edemiyor.

Kaynak : https://www.nutuk.com.tr/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Backlink Almanın Önemi ve SEO’daki Etkisi - Backlink nedir?
Backlink Almanın Önemi ve SEO’daki Etkisi - Backlink nedir?
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!