Hükümet'ten af müjdesi

Son dakika güncel haberler

Hükümet'ten af müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım'dan

Başbakan Binali Yıldırım, televizyonlardaki ortak canlı yayın sırasında kendisine sorulan bedelli askerlik ve öğrenci affı sorularını da cevapladı.
Habertürk, A Haber ve CNN Turk ortak yayından gündemle ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili açıklama yaptı.
Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin, izleyicilerden gelen bedelli askerlik ve öğrenci affı sorularını da yanıtladı.

Yıldırım, her iki konuya da bakış açısının müsbet olduğunu belirtti ve 'dikkate alınması gereken bir talep' dedi.
Yıldırım bedelli askerlik konusunda şunları söyledi; "Bakış açımız müsbet. Ancak orada şöyle bir istismar olmaması gerekir. Onu iyi anlatmak lazım. Bir yandan terörle mücadele veriyoruz, bir yandan bedelli... Bu istismar edilebilecek bir konu olarak gözüküyor.

Ancak bu da toplumsal bir talep. Biz yavaş yavaş profesyonel askerliğe geçtik; 15 Temmuz'dan itibaren. Vatani görevini yapan askerleri biz cepheye göndermiyoruz, onlar arka planda görevlerini yapıyorlar. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus bu. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizin güçlendirilmesi için kullanılması gerekir."
Yıldırım ayrıca terör suçuna bulaşmamış kişiler için de öğrenci affına olumlu baktığını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ayşe melik     2018-07-10 Ayşe öz çelik sayın cumhur başkanım sizden gelecek af müjdesini bekliyoruz bizler bir söz derdiniz bir mahkum annesi olarak bizde sizler tüm umutlarımızı bağladık sayın bahçeli başkanımıza oylarımız helal olsun senin gibi bir başkanımızla gürlü ve onurluyuz sizden ricam bu afin sözünü verdiniz sizden gelecek müddeti bekliyoruz iyiki sizin gibi başbakana ihtiyacımız var iyiki varsınız af af bizlere sözünüz var unutmayın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gündeme bomba gibi düştü Beren Saat'i istememişler
Gündeme bomba gibi düştü Beren Saat'i istememişler
Natalia Oreiro'dan Dünyayı şaşırtan İstek!
Natalia Oreiro'dan Dünyayı şaşırtan İstek!