Dul kadının evli erkekle! Gerçek valizden çıktı

Son dakika güncel haberler

Dul kadının evli erkekle! Gerçek valizden çıktı

'Bir anlık öfke' dedi, gerçek valizden çıktı!

Caner Adıgüzelli, 2 yıl önce annesi Neşe Adıgüzelli’yi 16 bıçak darbesiyle öldürdü. “Annem ayrı yaşamak istedi. Tartıştık. Anlık öfke patlaması” dedi. Savcı soruşturmayı derinleştirdi, töre cinayeti ortaya çıktı.
Habertürk Gazetesi'nden Zülfikar Ali Aydın'ın haberine göre, İstanbul Sarıyer’de Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki siyah film kaplı minibüsün etrafını bir anda polis ekipleri sardı. Tarih, 4 Mayıs 2016’ydı. Araçtan yirmili yaşlarında elleri kelepçeli bir şahısla inen ekip minibüsün kapısını açtıktan hemen sonra telsizle merkeze “757 sonucu 740 konusu doğru” diyerek cinayeti doğruladı. “757 sonucu 740”, araçta bıçakla cinayet işlendiği anlamına geliyordu. Öldürülen 42 yaşındaki Neşe Adıgüzelli’ydi. Şüpheli ise karakola gidip “Annemi öldürdüm” diyerek polisleri olay yerine götüren oğlu 25 yaşındaki Caner Adıgüzelli.

 

16 BIÇAK DARBESİ

 

Olay yeri ekibi incelemelerini bitirdikten sonra kadının vücudunda 16 bıçak yarası tespit etti. Kan lekeleri, aracın arka kısmındaki valiz ve kolilere kadar sıçramıştı. Cesedin konumu ve kanın sıçradığı yerler olay anındaki yoğun öfke ve şiddetin işaretiydi.

 

'BİR ANLIK ÖFKE PATLAMASI' DEDİ

 

Anne katili Caner Adıgüzelli polise cinayet nedenini anlatırken, “Tartıştık. Anlık bir öfke patlaması” dedi. Tartışma sebebi annesinin kendilerinden ayrı yaşamak istemesiydi. Caner Adıgüzelli’nin ifadesine göre, 3 yıl önce babası kanserden öldükten sonra Kars’ta yaşadıkları köyde “annesinin başka bir erkekle ilişkisi olduğu dedikodusu” çıkmıştı. ‘Aile meclisi’, Neşe Adıgüzelli’nin Manisa’daki kız kardeşinin yanına gitmesine, Caner ve 3 kardeşinin ise İstanbul’a amcalarının yanına yerleşmesine karar verdi. Caner, İstanbul’da 1 yıldan fazla borçla aldığı hacizli minibüsle çalışarak kız kardeşlerine baktı. İfadesinde annesinin İstanbul’a geliş sebebini şöyle anlattı: “Gurbette yalnız kalmıştık. Annem bir hafta önce Manisa’da tek başına bir ev tutmuş. Dul bir kadın olarak tek başına yaşamasına gönlüm razı gelmedi ‘Gel bizimle yaşa’ dedim. Annem de İstanbul’a geldi.”

 

ORMAN YOLUNDA UYKU

 

Caner’in iddiasına göre sabah 05.00 gibi annesini Esenler Otogarı’ndan almıştı. Önce yerleşmek üzere ev bakmak için Çerkezköy’e doğru yola çıkmışlar ancak annesi ‘çocukları özledim’ deyince geri dönmüşlerdi. Dönüş yolundayken evdeki çocuklar da okula gitmişti. Caner trafiğe yakalanmamak için Sarıyer’e, Belgrad Ormanı yolundan eve dönmeye karar vermiş ve orman yolunda ilerlerken de “Geceden yorgun olduğu için burada uyumak ve kardeşlerinin dönüşünü beklemek” istemişti.

 

Caner, sorgusunda cinayet anını da şöyle anlattı: “Saat 10.00 sıralarıydı. İstanbul’daki düzenimizle ilgili annemle sohbete başladık. Annem birden agresif oldu. ‘Ben sizinle oturmam, başlarım sana da ailene de’ deyince, şaşırdım. Bilinçsiz ve şuursuzca vites kutusu yanındaki çakıyı birkaç defa salladım. Kendime geldiğimde ölmüş olduğunu anladım. Pişmanım.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı