Ankara' da sıcak saatler! Erdoğan toplantıya çağırdı

Son Dakika Güncel Haberler

Ankara' da sıcak saatler! Erdoğan toplantıya çağırdı

Ankara'da sıcak saatler! MB ve hükümetten peş peşe açıklamalar

Merkez Bankası, piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumlarının yakından takip edildiğini bildirdi. TCMB, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır" ifadesini kullandı.

 Açıklama sonrası dolar 4.42'lere geriledi.

ERDOĞAN, ÇETİNKAYA İLE GÖRÜŞECEK

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek. Görüşme, AK Parti Genel Merkezi'nde görüşecek.

Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, Çetinkaya ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Naci Ağbal da katılacak.

Merkez Bankası tarafından bugün yapılan açıklamada doların yükselişi sonrası gerekli önlemlerin alınacağı bildirilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Londra'da yaptığı açıklamada, “Şu anda öyle veya böyle siz ülkede yürütmenin başısınız. Tabi ki TCMB bağımsızlığı söz konusudur. Ama TCMB bağımsızlığının gereği ile kalkıp, herhalde yürütmenin başı olan bir başkanın burada vermiş olduğu sinyalleri bir kenara koyacak hali yok. O da tabi buna göre değerlendirmelerini yapacaktır. Adımlarını ona göre yapacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

ŞİMŞEK: KURAL TABANLI PİYASA EKONOMİSİ YAŞAYABİLECEK TEK SEÇENEK

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Kural tabanlı piyasa ekonomisi yaşayabilecek tek seçenek" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı