Ankara bunu konuşuyor! Saati belli oldu Bomba iddia

Son Dakika Güncel Haberler

Ankara bunu konuşuyor! Saati belli oldu Bomba iddia

Ankara kulisleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edeceği iddiası ile çalkalanıyor. Bugün saat 11.00'de MYK'yı toplayacak olan Kılıçdaroğlu 14.00'te basın toplantısı düzenleyecek.Gözler yapacağı açıklamalara çevrildi. CHP yöneticileri ise istifa iddialarını reddediyor. Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan oldu. Meclis’te çoğunluğu da ‘cumhur ittifakı’ kazandı. Anketlerde sonuca en yakın tahminleri yapan Konda Araştırma’nın genel müdürü Bekir Ağırdır, MHP’nin yükselişini, Tayyip Erdoğan’ın başarısının sırrını açıkladı. Hürriyet'ten İpak Özbey'e konuşan Ağırdır’a göre Kılıçdaroğlu kurultay yapmaksızın koltuğu İnce’ye takdim edecek.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde “Yüzde 51.9 ile Erdoğan birinci turda kazanacak” dedik, 52.5 aldı. Kamuoyunun en çok merak ettiği HDP meselesinde “Yüzde 11.6 alacak” dedik, 11.5 aldı, Cumhur İttifakı “Yüzde 52.8” dedik, 53.5, Millet İttifakı içinse “Yüzde 35.6” dedik, 34.3 oldu. Buradan bakınca hepsini tam bilmişiz.

Ya öngöremedikleriniz? 

 

İttifakların kendi içlerindeki dağılımlarında eksikliklerimiz var. AK Parti ile MHP arasındaki geçişkenliği eksik hesaplamışız. Bir de Muharrem Bey’in partisinden aldığı fazla oyu hesap etmiştik, ama bu kadar fark olacağını ölçememişiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı