Eylül Ayının En Teknolojik Telefonları Açıklandı

Dünyanın en popüler teknolojik araç değerlendirme sitesi AnTuTu 2019 yılı Eylül ayının en güçlü telefon modellerini resmi olarak açıkladı. Kaynak: Eylül Ayının En Teknolojik Telefonları Açıklandı

Eylül Ayının En Teknolojik Telefonları Açıklandı
Eylül Ayının En Teknolojik Telefonları Açıklandı Mehmet Demirbilek

Akıllı telefon kıyaslaması noktasında dünyanın en popüler ve en güvenilir sitesi olan AnTuTu, eylül ayının en iyi performans gösteren Android akıllı telefonlarının listesinin açıkladı. Listenin ilk iki sırasında ise sırasıyla 483.427 ve 481.211 puan alan Vivo NEX 3 5G ve Vivo iQOO Pro 5G modelleri yer alıyor, Vivo modellerini ise ROG Phone 2 modelinin takip ettiği görülüyor.

ROG Ağustos ayından yapılan değerlendirmeye göre bir basamak yükselerek aldığı, 473.917 gibi puanla kendine 3. sırada yer bulduğu görülüyor. 12GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip Blackshark 2 Pro’nun eylül ayındaki benchmark puanı 469.708'den 464.953'e düştüğü görülüyor.

8GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip olan Xiaomi Mi 9 Pro 5G modeli ise 464.807 puan ile beşinci sıraya yer alırken bu modeli, 460.076 puan alan 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip Meizu 16S Pro takip ediyor.

Sıralamada Çinli Şirketlerin Hakimiyeti Bulunuyor

AnTuTu 2019 yılı Eylül sıralamasında ise Çinli şirketlerin büyük bir hakimiyeti bulunuyor. Bu anlamda başta Çin olmak üzere Uzakdoğu kökenli şirketlerin yaptığı teknolojik yatırımlar sonucunda son dönemde AnTuTu sitesinin aylık ve yıllık listelerinde ilk sıraları domine ettikleri görülüyor. Yeni iPhone modelleri ile birlikte 2019 Ekim ayı listesinin büyük oranda değişebileceği ön görülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!
Beşiktaş'ta Jean Onana Krizi Derinleşiyor: Ayrılık İhtimali Artıyor!