AÖF harç ödeme ve kayıt yenileme nasıl yapılır?


+1AÖF harç ödeme ve kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme işlemi için işlemler tüm yurtta devam ediyor. Bahar dönemi için kayıt yaptırmak isteyen Anadolu Üniversitesi öğrencileri, ilk dönemin tamamlanmasının ardından ikinci dönem kayıtları ile öğrenimlerine kaldığı yerden devam edecek. AÖF kayıt yenileme işlemi esnasında banka ücretini kredi kartı ile de ödeyebilecek olan öğrenciler, ders ekle bırak işlemini gerçekleştirebilecek. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemi ne zamana kadar devam edecek? İşte, detaylı bilgiler

AÖF harç ödeme ve kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme işlemi için süreç devam ediyor. Güz dönemini geride bırakan açıköğretimlilerin ikinci dönem (bahar dönemi) sınavlarına girebilmek için kayıt yenileme işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenilemede son gün ne zaman? 

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILACAK?

Üç aşamada gerçekleştirilen AÖF kayıt yenileme işlemi, şu aşamalardan meydana gelmektedir;

İlk aşama; ders ekle-sil işlemidir.

İkinci aşama; kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesidir.

Üçüncü aşama; kaydınızın yenilendiğinin kontrol edilmesidir.

13 Şubat Pazartesi günü başlayan AÖF kayıt yenileme işlemi, 24 Şubat Cuma saat 17.00'a kadar devam edecek. 

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebilir.

Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için ödeme yapmadan önce http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

Kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme bedelini ödeyen ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 23-24 Şubat 2017 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri linkinden ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. 

Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. 

Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

BAHAR DÖNEMİNDE ALACAĞI DERS BULUNMAYAN ÖĞRENCİLER KAYIT YENİLEME YAPACAK MI?

Bahar Döneminde alacağı ders/dersleri bulunmayan öğrenciler, öğrencilik haklarından yararlanmak isterlerse;

askerlik tecil hakkı (29 yaşını dolduranlar hariç)

sosyal güvenlik işlemleri,

öğrenci belgesi vb. Çeşitli kanunlar kapsamındaki öğrenciler ile engelli öğrencilerden, kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme onay işlemini http://aof.anadolu.edu.tr  adresi öğrenci otomasyonu Kayıt Yenileme/Ders Ekleme İşlemleri, Kayıt Yenileme Onay butonundan ya da AÖF bürosundan yaptırmayanların 2016- 2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kaydı yenilenmez.

Çeşitli kanunlar kapsamındaki öğrenciler ile engelli öğrencilerimizin kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir. 6 durumlarını göz önüne alarak, Bahar Dönemi kayıt yenileme tutarını ödeyip kayıtlarını yeniletebilirler. Bu durumdaki öğrencilerin kayıt yeniletebilmeleri için aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda işlem yapmaları gerekmektedir.

Kayıt yenileme işlemleri http://aof.anadolu.edu.tr  adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden 13 - 24 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Öğrenciler ödeyecekleri kayıt yenileme tutarını, http://aof.anadolu.edu.tr  adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden öğrenerek onaylayacaklar ve banka borç bilgilerinin oluşmasını sağlayacaklardır.Bu işlemi yapmayan öğrencilerin bankada ödeme bilgisi oluşmaz.

AÖF SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

AÖF sınav tarihleriyle ilgili bekleyiş devam ediyor. Akademik takvime göre 15-16 Nisan tarihlerinde yapılması beklenen sınavlar, referanduma denk gelmesi sebebiyle değişikliğe maruz kalabilir. Anadolu Üniversitesi konuyla ilgili değişiklik öngördüğü takdirde haberimizden öğrenebilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Askere hain saldırı! Patlama oldu
Askere hain saldırı! Patlama oldu
İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal
İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal