Türkiye'nin Kore Film Sitesi

Dünya ülkeleri, her alanda birbirleriyle bir yarış içerisine girerken kimi ülkeler sanayide kimi ülkeler edebiyat alanında kimi ülkeler de sinema faaliyetleri ile ön plana çıkmaktadırlar.

Türkiye'nin Kore Film Sitesi

Dünya ülkeleri, her alanda birbirleriyle bir yarış içerisine girerken kimi ülkeler sanayide kimi ülkeler edebiyat alanında kimi ülkeler de sinema faaliyetleri ile ön plana çıkmaktadırlar.

Amerika’nın Hollywood sineması, bilindiği gibi dünyadaki en pahalı bütçeli filmlerin yapıldığı yer olarak gösterilmektedir.

Aynı şekilde Bollywood da Hint sinema sektörü için vazgeçilmez bir pay bırakmıştır. Ancak tüm bunların dışında bir ülke var ki, sinema tarihi açısından oldukça farklı bir hayran kitlesine sahip.

Bu ülke, Güney Kore! Güney Kore filmlerini dikkat çekici yapan temel unsurlar; bilindik, sıradan, klişe senaryolardan oldukça uzak ve etkili sahnelerdir.

Coğrafyası ve siyasî durumu nedeniyle çok fazla tanınmayan Kore sineması, ülkemizde oldukça sevilmekte ve bilhassa romantik, aşk konularında çektiği filmler de hayranlarını artırmaktadır.

Kore sinemasını ön plana çıkaran ilk film, hiç kuşkusuz 2001 yılında beyaz perdede gösterime giren Hırçın Sevgilim olmuştur. Bu film, Amerika tarafından bile o kadar beğenildi ki, 2008 yılında ABD tarafından tekrar çekildi.

Film, Kyun-woo adındaki bir genç erkeğin, metroda bulunan sarhoş bir kıza yardım etmesiyle başlar. Bu yardımdan sonra hayatı değişmeye başlayan Kyun-woo, bir süre sonra kızın hiç de normal biri olmadığını fark eder.

Kız alışılmış biri değildir, ama Kyun-woo ile aralarında inanılmaz bir ilgi başlar. Filmin sonu ise, tahmin edilemeyecek bir sürprizle sona erer.

Güney Kore filmleri arasında en önemli konumda sayabileceğimiz filmlerden biri de, 2004 yapımı olan Boş Ev filmidir. Kim Ki-duk’un senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmde homeless yâni evsiz bir adamın boş evlere girip orada kalması anlatılıyor.

Ev sakinlerinin evden çıkmalarını bekleyen Tae-suk adındaki bu evsiz, daha sonra evlere girer. Ancak bir keresinde eve girdikten sonra evin boş olmadığını anlar ve eşi dışarıda olan Sun-hwa ile bu evsiz gencin arasında inanılmaz bir duygulanma başlar.

Kore Filmleri ve Hdfullfilmizlesene ilişkisi

Farklı kurgusuyla dikkatleri üzerine çeken 2015 yakın tarihli bir başka Kore filmi de Doğru Zaman ismiyle ülkemizde bilinmektedir. Yönetmen Hong Sand-soo tarafından yazılan ve yönetilen bu film, aynı zamanda yönetmeninin de gerçek hayat hikâyesi.

Ancak filmde alışılmadık bir kurgu bulunmaktadır. Aynı hikâye farklı 2 varyasyonla anlatılmaktadır.Chan-wook Park’ın yönettiği 2003’e ait İhtiyar Delikanlı, bir gencin hücreye atılması ile başlar.

Fakat onun oraya kim tarafından ve ne için atıldığı bilinmemektedir. Genç, dış dünya ile iletişimini sâdece hücresinde bulunan ufak bir televizyon ile sağlamaktadır.

Televizyondaki haberlerde eşinin katledildiğini öğrenince her şey yerli yerine oturmuştur onun için. Genç, eşinin katil zanlısı olması şüphesiyle orada tutulmaktadır.

Ancak on beş sene sonra oradan çıkan adam, bu sefer umulmaz bir intikam peşine düşer. Yukarıda zikrettiğimiz filmlerin dışında, birçok farklı konudan Kore filmi, dünya çapında milyonlarca insanın beğenisini toplamıştır. İlgili bağlantı: http://www.hdfullfilmizlesene.tv/kore-filmleri-izle/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Ahmet Hakan: Keşke Hakan Peker kelle paça içseydi
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!
Mustafa Keser: 20 yıl sonra Türk müziği mort olur!